Zaļajā purvā uzsākta koku izciršana ūdens līmeņa atjaunošanai

Dabas aizsardzības pārvalde | 17.11.2022

Lai veicinātu Ķemeru Nacionālā parka mitrāju atjaunošanos un mazinātu purva izžūšanas risku, Dabas aizsardzības pārvalde (turpmāk – pārvalde) ir sākusi dabas atjaunošanas darbus – koku un krūmu izciršanu Zaļajā purvā. 

Zaļais purvs atrodas Ķemeru Nacionālajā parkā, Engures novada Smārdes pagastā. Atjaunojot tā dabīgo ūdens režīmu, tiks novērsta susināšanas sistēmas negatīvā ietekme uz pašu purvu, kā arī piegulošajiem purvainajiem un staignāju mežiem. Dabiskā ūdens līmeņa atjaunošana notiks Zaļā purva piektā karjera tuvumā – vietā, kur purvs kūdras izstrādes rezultātā pagājušā gadsimta otrajā pusē degradējies un nespēj pats atjaunoties, aizaug ar mežu un no tā izzudušas purvam raksturīgās augu sugas, piemēram, sfagni, dzērvenes un rasenes.

Lai atjaunotu atklātu purva ainavu un samazinātu purva izžūšanas risku, teju 280 ha platībā tiks veikta koku un krūmu izciršana. Tā nepieciešama, jo koki un krūmi ir būtisks ūdens patērētājs, vēl vairāk susinot jau tā degradēto purvu.  Savukārt mitrums ir kritiski nepieciešams purvam tipisko augu un dzīvnieku sugu dzīves apstākļiem.

Zaļajā purvā uzsākta koku izciršana ūdens līmeņa atjaunošanai

Pievienot komentāru