Velns slēpjas detaļās! OECD nav vienota modeļa valsts uzņēmumu pārvaldībai

Kristaps Klauss, ir.lv | 08.07.2020

Tas, ka neesam pārpratuši ceļa bruģēšanu uz privatizāciju, apliecina arī Nasdaq Riga valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melnalksne. Kuluāros tiek minēti 5-10% akciju kotēšana biržā, bet jau izskan neslēpts uzstādījums, ka tas būtu par maz un jāprivatizē ir 20-25%.

Ņemot vērā situāciju pasaules finanšu tirgos ar zemajām procentu likmēm un salīdzinoši trūcīgajām labu investīciju iespējām, ir skaidrs, ka apkārt cirkulē visai liels brīvas naudas apjoms un daudziem bagātiem cilvēkiem pietrūkst labu projektu, kur izdevīgi ieguldīt līdzekļus. Tomēr arī šādos apstākļos pamatots ir jautājums, vai Latvijas stratēģiskajiem uzņēmumiem jākļūst par drošu ostu un glābiņu šiem ārvalstu investoriem?

Pagājušajā nedēļā atbalstošu viedokli Delfi.lv pauda Pārresoru koordinācijas centra vadītāja vietnieks Vladislavs Vesperis. Jaunās shēmas ieviešana tiek pamatota ar OECD (Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija) prasību nodrošināt labu un caurspīdīgu valsts un pašvaldības uzņēmumu pārvaldību. Labas pārvaldības nepieciešamībai arī neviena no diskusijā iesaistītajām pusēm nav iebildusi, tieši pretēji – visi to atbalsta. Bet maldinoši tiek uzsvērts, ka OECD prasa ieviest tieši šādu modeli.

Velns slēpjas detaļās! OECD nav vienota modeļa valsts uzņēmumu pārvaldībai

Pievienot komentāru