VARAM noteicis neizpildāmas prasības valsts atbalstam par granulu katlu uzstādīšanu

LETA, la.lv | 11.04.2022

(...) Vides investīciju fondā, kas administrē apkures sistēmu nomaiņas programmu, interesentus aicina uzgaidīt un sola, ka neizpildāmie noteikumi mainīsies. Tomēr tas notikšot, nevis tāpēc, ka tādu apkures katlu nav, bet gan tāpēc, ka mainījusies ģeopolitiskā situācija. Pēc kara Ukrainā sākšanās tikšot piedāvāts atbalsta programmā prasīto klasi samazināt no A+++ uz A+. Noteikumu labojumi būšot gatavi mēneša laikā.

Privātmāju īpašnieki var saņemt arī līdz 5000 eiro, ja gāzes apkuri nomaina pret pieslēgšanos pilsētas centralizētajai siltumapgādei. Kā norāda “Nekā personīga”, šī VARAM ideja nav populāra. “Rīgas siltumā” mēneša laikā par šādu iespēju interesējušies tikai pieci cilvēki.

Jau ziņots, ka VARAM izstrādātā atbalsta programma paredz atbalsta sniegšanu fosilā kurināmā, piemēram, dabasgāzes, dīzeļdegvielas, akmeņogļu, iekārtu nomaiņai pret jaunām atjaunojamos energoresursus izmantojošām iekārtām – biomasas granulu katli, siltumsūkņi, saules kolektori, vai pieslēgšanos centralizētai siltumapgādes sistēmai.

VARAM noteicis neizpildāmas prasības valsts atbalstam par granulu katlu uzstādīšanu

Pievienot komentāru