VARAM: Eiropas Klimata likuma mērķi jau iedzīvināti Latvijā

VARAM | 02.05.2021

zemeunvalsts.lv komentārs

Latvijas politikā diemžēl ir atgriezusies gan frāžainība, gan plakātisms, gan nostiprinās labi manāma izlikšanās kultūra  lietas, kuras pirms 30 gadiem cerīgi aizmēzām tur, vēstures mēslainē. Nu atkal nevēlami notikumi, likumi, darbības tiek virzīti un bīdīti, izliekoties, ka "mēs esam Eiropa, tāpēc..." 

VARAM kā sistēmas elements it spilgti simbolizē 21. gadsimta dīvainības Latvijā, ko izlikšanās kultūras ietvaros ir ērti nepamanīt publiski (proti  zinām par notiekošo, pat nepiekrītam, bet par to nerunājam, jo...).
Runājam par sadarbību, bet ignorējam tos, kurus ministrijas darbības rezultāti skar tieši. Runājam par kompensācijām, izliekoties, ka tās jānopelna citiem: mēs ierobežosim un neļausim, bet naudu pelnīs "viņi, citi, nepareizie" utt. Runājam par saprātīgu politiku, bet ieviešam stingrākus un nejēdzīgākus noteikumus, kā paredzēts Eiropas līmenī. Runājam par zemes apsaimniekotāju naudīgumu un naudaskāri, iesaistoties daudz un dažādos vēl naudīgākos projektos. Runājam par zinātni, bet zinātnieku vietā uzklausām augstas raudzes sabiedrisko attiecību speciālistus, kas "Latvijā gatavi iemelot tuksnesi". Muldam par ekonomiku, rīkojoties tā, lai Latvija taptu nabadzīga, ļaudīm nevēlama un tukša. Neatbildam par neko! Mālējam skaistus plakātus, saņemam Eiropas un vietējo naudu, un... muldam, melšam, ietekmējam.

Vai kāds VARAM darbinieks ir apsvēris Latvijas iedzīvotāju turīgumu, reģionu attīstību, zemes īpašnieku situāciju, ekonomikas attīstību utt. Proti  vai ārpus Peldu un Baznīcas ielām darbojas parasta, cilvēciska, likumos nenoteikta sajēga un saprāts, vai pāri visam valda pliks un vēsturi atgādinošs plakāts-aprēķins? Vai VARAM saukļi ir konkrēti un saprotami analizēti, ņemot vērā Latvijas situāciju ne tikai Rīgā, uz bruģa vai Vērmaņdārzā, bet arī tur, kur strādā tie, kas VARAM uztur... Jo starp viedokli un muļķību, un apzinātu muļķību ir skaidri redzama atšķirība. 

Šonedēļ pēc garām diskusijām Eiropas Parlaments, Eiropas Savienības Padome un Eiropas Komisija pieņēma provizorisko vienošanos par Eiropas Klimata likumu. Tajā ietvertie ambiciozie mērķi, t.sk., klimatneitralitātes mērķis, jau ir atspoguļoti Latvijas klimata politikas plānošanas dokumentos. Klimatneitralitātes mērķi plānots iekļaut arī topošajā Latvijas nacionālajā klimata likumā – apliecina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).

VARAM: Eiropas Klimata likuma mērķi jau iedzīvināti Latvijā   Dalīties Facebook

Pievienot komentāru