Indijas strauji augošajai ekonomikai nepieciešami ievērojami energoresursi. Neraugoties uz joprojām lielo fosilā kurināmā īpatsvaru, Indija izvirzījusi vērienīgus mērķus bioenerģijas jomā. Īpaši panākumi gūti šķidro biodegvielu un saspiestās biogāzes jomā, kas šobrīd sedz teju piektdaļu no valsts transporta degvielas vajadzībām. Vai Indija drīzumā varētu kļūt par pasaules līderi bioenerģijas ražošanas un patēriņa ziņā?
2024. gada februāra sākumā Indijā (Goa) notika Enerģētikas nedēļa. Pasaules Bioenerģijas asociācijas (WBA) rīkotajā pasākumā piedalījās vairāk nekā 35 000 dalībnieku, to atklāja premjerministrs Šri Narendra Modi (Shri Narendra Modi), uzsverot valsts centienus rast enerģētikas risinājumus.
Pilnvaras veikt par biomasas izmantošanu
Cietās biomasas izmantošanas virzītājspēks ir Enerģētikas ministrijas 2021. gadā izdotā atļauja, kas stāsies spēkā 2024.-25. finanšu gadā; tā paredz, ka termoelektrostacijām ir pienākums sadedzināt 5% biomasas. Atļauju grozīja 2023. gadā, lai 2025.-26. finanšu gadā šos procentus palielinātu līdz 7%.
Ņemot vērā, ka Indijas termoelektrostacijas pašlaik izmanto aptuveni 700 miljonus tonnu ogļu gadā, acīmredzams, ka problēma ir nopietna un prasa risinājumu. Iepriekšminētā atļauja padarītu Indiju par pasaulē lielāko biomasas ražotāju un lietotāju elektroenerģijas ražošanā.
2024. gada Argus Biomasas nozares balvas “Par mūža ieguldījumu” ieguvējs Kristians Rakoss, Pasaules Bioenerģijas asociācijas (WBA) prezidents skaidro: “Pārrēķinot uz biomasas granulām, Indijai būtu nepieciešami aptuveni 50 miljoni tonnu granulu, lai sasniegtu mērķus.”
(...)
https://bioenergyinternational.com/india-set-to-become-the-worlds-largest-pellet-market/