Vācijas valdība vēlas novērst katastrofu. Veco spēkstaciju darbība tiek atjaunota. Tagad nāk ogles!

Sebastian Geisler, bild.de | 09.07.2022

No akmeņoglēm iegūtā enerģija ir paredzēta, lai pārlaistu ziemu...

Gāzes trūkuma radītās krīzes dēļ Vācijas parlaments ir atļāvis elektroenerģijas ražošanai izmantot ogļu spēkstacijas. Mērķis: ietaupīt un uzglabāt pēc iespējas vairāk gāzes.

Federālais ekonomikas ministrs Roberts Habeks (Robert Habeck) skaidro: "Mēs izmantosim esošās rezerves gāzes aizstāšanai, tiklīdz likums stāsies spēkā." Piebilstot: "Tas nozīmē, ka pārejas periodā Vācijā būs vairāk ar oglēm kurināmu spēkstaciju. Tas ir rūgti, bet šajā situācijā tā ir absolūta nepieciešamība, lai samazinātu gāzes patēriņu. Mums ir jādara un mēs darīsim visu iespējamo, lai vasarā un rudenī uzkrātu pēc iespējas vairāk gāzes."

Vācijas gāzes krātuvēm ziemas periodā vajadzētu būt pilnām. R. Habeks uzsvēra, ka tā ir galvenā prioritāte.

Likuma grozījumi ir Vācijas reakcija uz Krievijas gāzes piegāžu ievērojamo samazinājumu, izmantojot Nord Stream 1 cauruļvadu. Lai taupītu gāzi, mazāk gāzes paredzēts izmantot elektroenerģijas ražošanai. Tā vietā jāizmanto ogļu spēkstacijas, kas pašlaik ir pieejamas ierobežotā apjomā, jo to ekspluatācija drīzumā tiks pārtraukta vai kuras ir rezervē.

Saskaņā ar likumu, brūnogļu un akmeņogļu spēkstacijas var turpināt darboties vai tikt atkārtoti nodotas ekspluatācijā elektroenerģijas ražošanai līdz 2024. gada marta beigām. (...)
Izmantota Siphiwe Sibeko, Reuters, fotogrāfija no oriģinālraksta

Vācijas valdība vēlas novērst katastrofu. Veco spēkstaciju darbība tiek atjaunota. Tagad nāk ogles!

Pievienot komentāru