Ūdens trūkums Jordānijā apdraud dzīvības. Vai koku stādīšana ir risinājums?

Ben Anthony Horton, Euronews Green | 07.05.2022

Jordānija ir viena no pasaules valstīm, kurā jūtams vislielākais ūdens trūkums. Uz vienu cilvēku gadā tur pieejami tikai 100 m3 ūdens. Skaidrojumam ANO definē, ka par ūdens trūkumu uzskatāms apjoms, mazāks par 500 m3  vienam cilvēkam gadā. Problēma, diemžēl, tikai pieaug.

Ūdens trūkumu veicina temperatūras paaugstināšanās, nokrišņu daudzuma samazināšanās un ierobežota veģetācija valstī. Strauji pieaugošais iedzīvotāju skaits, saprotams, arī samazina pieejamos ūdens resursus.

Centieni atjaunot kādreiz auglīgās zemes līdz šim ir bijuši velti. Jordānijas Badia reģionā grupa sieviešu, kas iesaistījušās vides aizsardzībā, meklē jaunus veidus, kā novērst turpmāku sausuma izplatību.

"Jordānija lielākoties ir sausa vai daļēji sausa zeme," teic Maha Mousa, Ūdens baseinu un attīstības iniciatīvas grupas vadītāja (Watershed and Development Initiative, WADI). Grupa nodarbojas ar zemju atjaunošanu vai atgriešanu izmantošanai. M. Mousa skaidro, ka 90% Jordānijas zemes ir sausi, valstī ir tikai 1% meža. Tas nozīmē, ka lielākā daļa zemes jau ir degradēta. (...)
Izmantota Donal Boyd fotogrāfija

Ūdens trūkums Jordānijā apdraud dzīvības. Vai koku stādīšana ir risinājums?

Pievienot komentāru