Turpinājums

Zemeunvalsts.lv | 30.08.2022

Pēc nelielas vasaras pauzes esam atgriezušies, lai sarunās, intervijās un rakstos turpinātu informēt par aktuālo meža un ar to saistītajās nozarēs, stāstītu interesantu pieredzi un ne vienam vien atgādinātu, ka lielpilsētas centrs nav pasaules centrs.

Vasara bijusi karsta dažādās izpausmēs – gan termometra rādījumos un meteorologu prognozēs, gan uzņēmēju sasniegumos (a/s “Latvijas Finieris” betulīna ražotne un jaunā noliktavas ēka), gan nozares iekšējās pārmaiņās (no amata atkāpās Valsts meža dienesta ģenerāldirektore, a/s “Latvijas valsts meži” darbu sāka jauna valde), gan bažās par gaidāmo ziemu, gan domās par joprojām tuvumā ritošo karu, gan gaidot lietu.

Svarīgas ir daudzas šoruden un turpmāk gaidāmās norises.

Kāda būs nākamā – 14. Saeima – un kāds taps tās veidotais Ministru kabinets? 

Kā un cik intensīvi turpināsies karš Ukrainā, vai gaidāmi kādi ukraiņiem un mums visiem labvēlīgi pagriezieni?

Kāds būs rudens un ko meteoroloģiski un praktiski (siltums, izmaksas, pārtika) mums sola ziema?

Vai esam uzmanīgi (pat rūpīgi) sekojuši tam, kas notiek un kas sacerēts Eiropas Savienības struktūrās un kabinetos?

Kādi dokumenti tapuši ārpus Latvijas – cik pamatoti, cik uzmanīgi izvērtēti un – galvenais – cik mums, Latvijas iedzīvotājiem, nepieciešami tie ir?

Vai Latvijā ir veidojusies plašāka – ne tikai uzņēmēju un atsevišķu politiķu – vēlme pēc ekonomiskas neatkarības un kā tā saskan ar ES plāniem?

Vai zaļais kurss ir dokumentu blāķos jau daļēji iestigusi dogma, vai tomēr plāns, kā dzīvot videi draudzīgāk, nekaitējot paši sev?

Vai domāšanā esam kļuvuši gudrāki un kritiskāki, apzinoties, ka paši bijām un būsim Eiropas daļa?

Par to visu, sākot no septembra pirmajām dienām.

Komentāri

Māris
Gaidīsim rakstus. Tēmas labas un nozīmīgas. Aicinu rakstīt par zāģmateriālu pieejamību, cenām, transportēšanas risinājumiem gan Latvijā gan Eiropā un pasaules mērrogā. Lai izdodas labi raksti.

Pievienot komentāru