Troļļu armija uzbrūk Baložu kūdras bānītim

Biedrība “Bānīša Draugu klubs” | 17.10.2023

14. oktobrī notika 2023. gada pēdējā ekskursija ar Baložu kūdras bānīti – šaursliežu dzelzceļu, kuru atjauno un uztur brīvprātīgie entuziasti. Gan lai solidarizētos ar Ukrainu, gan arī lai pievērstu uzmanību ziedojumu vākšanai lokomotīves ziedošanai – vilciens brauca, dekorēts ar Latvijas un Ukrainas karogiem. Kā bullim sarkana lupata – tā troļļiem Ukraina... Milzu negāciju vilnis sāka gāzties pār bānīša Facebook ierakstu par ekskursijas norisi.

Vilciens uz nekurieni”, “Kas šitas cirks reiz beigsies”, “Vajadzēja vēl Izraēlas karogu uzlikt”, “Slimi”, “Bez atpakaļbiļetes”, “Pretīgi skatīties”, “Jūs varat ziedot visu vilcienu, atstājiet Latvijas karogu mājās”. Tie ir tikai daži no daudziem simtiem viedokļu, piezīmju un komentāru, kurus pauda “aizskartie” pilsoņi, diezgan bieži arī krievu valodā, papildinot tekstu ar dažādām nievājoša veida mēmēm un emocijzīmītēm.

Kur tik daudz negāciju? Kas vainīgs? Kādēļ? Pašu vilcienu veda šaursliežu lokomotīve ESU2a – lokomotīve, kura ne tikai spēj vilkt vagonus, bet arī ģenerē 50 kW jaudas trīsfāžu elektrību, kā pārvietojamais ģenerators.

Tieši šīs unikālās konstrukcijas dēļ, 2022. gada nogalē bānīša entuziastam radās ideja: šāda lokomotīve varētu noderēt Ukrainai. Ja daļa no Facebook ieraksta komentētājiem, acīmredzot, pat nespēja izprast lokomotīves funkciju un ziedojumu vākšanas mērķi, vairāki acīgie pamanījās aizrādīt – “Padomju tehnika!” Vai tehnika ir kas slikts, ja tā kalpo cēlam mērķim? Vai ukraiņi eksistenciāli aizstāvoties nelieto padomju laiku tehniku un munīciju?

Šādu viedokļu gūzmu un apriešanu jau varēja gaidīt. Vai tas ir iemesls nedarīt? 2023. gada sākumā sazinājāmies ar kolēģiem – dzelzceļa entuziastiem Ukrainā, kā arī personiski braucām uz Gaivoronu ar humanitāro palīdzību, tikāmies ar pašvaldības pārstāvjiem, 120 km garā vietējā šaursliežu dzelzceļa darbiniekiem, iejutāmies viņu ikdienas gaitās, gaisa trauksmē, situācijas nestabilitātē, piedalījāmies karavīra bērēs. Tajā laikā – sadzirdot viņus, cik daudz spēku dod tas, ka citās valstīs, īpaši Baltijā un Polijā, ir cilvēki, kas viņus saprot un atbalsta – tas palīdz izturēt visu! Sadarbībā ar Ziedot.lv, tapa projekts “Lokomotīve ESU2a Ukrainai”, līdz ekskursiju dienai jau bija savākti 5000, kas ir lielākā daļa lokomotīves cenas, bet līdzekļi nepieciešami arī pārvešanas organizēšanai, kopumā – vēl 10...12 tūkst. eiro.

Cenšoties noriet karavānu, suņi sacēla troksni, pamodinot tos, kas vēl nezināja, ka šāda karavāna iet. Tā arī mēs lūdzam – atbalstīt ar ziedojumiem, lai sasniegtu šo mērķi vēl šajā gadā, jo ukraiņi, diemžēl, sagaida, ka sāksies jauns triecienu vilnis energotīkliem. Gaivoronas pilsētā no energoapgādes ir atkarīgs gandrīz viss – ja nav elektrības, pilsētas dziļurbumi nestrādā un nav ūdens. Bēgļu centrā drošības apsvērumu dēļ ir tikai elektriskās virtuves plītis, slimnīcas autonomais ģenerators spēj nodrošināt tikai pašus akūtākos patērētājus. Vajadzību ir daudz, tās ietekmē tūkstošiem cilvēku, viena lokomotīve spēj daļēji, bet jūtami tās risināt! Paldies tiem, kas mūs finansiāli atbalsta, gan arī raksta pozitīvus komentārus un diskutē ar negāciju autoriem. Kopā mēs esam spēks, uzvara būs mūsu!

Noslēgumā, Facebook lietotāja Kevina Ķēniņa vārdiem: “Redz, kā alternatīvi attīstītie paRaškas pielūdzēji cepjas. Nesatraucieties. Šis vilciens vēl nav pēc jums atbraucis.”
www.kudrasbanitis.lv
Facebook ieraksts: https://www.facebook.com/kudrasbanitis/posts/pfbid02BZFWgMfCCmcrHkyEXmsanDC5mFh13LHs5H4Nig3hdHrSrmPsf6GGPcuQxQNHkYTQl

Pievienot komentāru