Top Latvijas dabas tūrisma ētikas kodekss

VARAM | 31.05.2023

Projekta “Zaļā Josta” (BestBelt) ietvaros, Latvijā ir uzsākta Dabas tūrisma ētikas kodeksa izstrāde, kurā tiks iekļauta informācija par tādiem atpūtniekiem un ceļotājiem būtiskiem jautājumiem kā nakšņošana, ēdiena gatavošana, atkritumu savākšana, kā arī nosacījumiem, kas jāievēro, ceļojot kopā ar mājdzīvniekiem. Īpaša vērība kodeksā ir veltīta Baltijas jūras piekrastes unikālās dabas vides saglabāšanai, taču kodeksa informācija būs lietderīga arī citu dabas teritoriju apmeklētājiem.

Dodoties dabā, nereti notiek darbības, kas pat bez īpaša nodoma rada negatīvu ietekmi uz vidi. Lai sabiedrību iepazīstinātu ar ieteikumiem par videi draudzīgu uzturēšanos un ceļošanu dabā, Ziemeļvalstīs un citur pasaulē ir izstrādāti Dabas tūrismā ētikas kodeksi.

Latvijas Dabas tūrisma ētikas kodeksu izstrādā Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs”, kas devusi nozīmīgu ieguldījumu garās distances pārgājienu maršrutu “Jūrtaka” un “Mežtaka” attīstīšanai Latvijā un kaimiņvalstīs. Kodeksa projekts top ciešā sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Dabas aizsardzības pārvaldes, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, visu piekrastes pašvaldību, kā arī Kurzemes, Rīgas un Vidzemes plānošanas reģionu pārstāvjiem.
Lasīt visu rakstu

Pievienot komentāru