Tīkamākie izteicieni

Ilmārs Zvirgzds | 12.02.2022
Pierakstīt desmit tīkamākos izteicienus, nenācās grūti, kaut arī dažreiz tie man saistās ar valodas stingumu. Dažus no tiem lieto mani draugi, kādus esmu lasījis kā grafiti sev būtiskās vietās, citus pats tulkojis no seniem un jauniem tekstiem, redzējis, kā dzīvu cilvēku mutes tos košļā, lai negaidīti izspļautu — to lietošanu nosaka tikai kopējs redzējums kādā mirklī.

Sie haben die Macht, wir haben die Nacht — “Viņiem ir vara, mums pieder nakts.” Tā rakstīts uz sienas necilā Berlīnes vārtrūmē, un man šķiet, ka tā arī ir.

Cilvēkam nav nekā laba zem saules, kā vien ēst, dzert un priecāties — tā sacījis Pulcētājs, un šis teikums tiešām padara priecīgu būšanu zem saules.

Do not try at home — nezinu pat, kā lai to jēdzīgi iztulko. Varbūt — “Pats pat nemēģini!” Īpaši aktuāls šis aforisms kļūst, skatoties filmas par narkotikām un terorismu. Pašam mājās vienkārši varētu kaut kas nesanākt.

No tautas krātā atziņu pūra — lietojams tad,  kad kāds izdara ko tādu, ko visi it kā prot, bet neviens nedara.

Suns zina, ko ēdis — varbūt, ka arī nezina, bet šis teiciens labi raksturo kapitālismu, panākumu sabiedrību un akadēmisko vidi.

Aizmirsti par to — it kā pēc pavēles kaut ko varētu aizmirst vai atcerēties, bet mēģināt var.

Jihad to you too — burtiski: “Džihāds arī tev.” Aktuāla apsveicināšanās forma.

Nespļauj akā, no kuras dzersi, izlidos, nenoķersi – vienkārša un brīnišķīga patiesība.

The power of your soul — “Tavas dvēseles spēks.” Teikums man kādu laiku bija tā iezīdies atmiņā, ka vienu dienu ieraudzīju to uzrakstītu uz betona sētas blakus ielā.

Ну, блин, покурили — saka kāda mana draudzene, kad nepieciešams raksturot situāciju ar vairākiem nezināmajiem.

Pievienot komentāru