Somija un Sahāra

forest.fi | 08.04.2022

Somijas enerģētikas uzņēmums ST1 un Somijas Dabas resursu institūts ir īstenojuši eksperimentālu apmežošanas projektu Sahārā. Sākotnējie rezultāti ir piesardzīgi daudzsološi.

"Pateicoties apūdeņošanai, koki ir auguši un piesaistījuši oglekli salīdzinoši labi, lai gan apstākļi ir sarežģīti. Bez apūdeņošanas liela daļa koku nevarētu izdzīvot," - tā Somijas enerģētikas uzņēmuma ST1 projekta provizoriskos rezultātus intervijā raksturo projekta vadītāja Anīna Lampinena (Anniina Lampinen).

2018. gada oktobrī ST1 paziņoja par ideju (plānu) apmežot daļu Sahāras, gūstot lielu publicitāti. Projekta mērķis bija cīnīties pret klimata pārmaiņām, jo apmežošana palielina oglekļa piesaisti. ST1 plānoja iestādīt 16 000 stādu, kas iegādāti Marokā, četrus hektārus lielā teritorijā Ben Gerirā, Rehamnas provincē. Mežsaimniecības ekspertīzi projektā sniedza Somijas Dabas resursu institūts (Luke). Institūta pētnieks profesors Hannu Ilvesniemi (Hannu Ilvesniemi) stāsta, ka divos 2 ha lielos parauglaukumos tika iestādīti ap 5000 koku.Sadarbība ar vietējiem ir bijusi veiksmīga. "Mērķis bija veikt plašāku apmežošanu, ko neļāva C19 uzliesmojums," saka H. Ilvesniemi.

Somija un Sahāra

Pievienot komentāru