Problēmas enerģētikā uzjundī diskusijas par iespēju kurināt kūdru

Ivo Butkevičs, TV3 | 07.05.2022

Politiskajā līmenī arvien aktuālās kļūst diskusijas, ka atkal mūsu enerģētikas sektorā varētu izmantot mūsu pašu kurināmo – kūdru.

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā 24. februārī runas par atteikšanos no agresīvā austrumu kaimiņa energoresursiem uzņēma pavisam citu tempu un skaļumu. Pirmkārt jau, lai nefinansētu nežēlīgo Kremļa kara mašīnu, otrkārt, pastāv risks, ka gāzes krānu aizslēdz pati Maskava. 

Tieši kūdra un tās potenciālā loma enerģētikā kļūst par jo aktuālāku jautājumu ne tikai Latvijā, bet arī, piemēram, Somijā, kas grasās izvērst šā resursa ieguvi, lai aizstātu krievu šķeldu.

Iespēja izmantot kūdru kā kurināmo Latvijā nav jaunatklājums. Agrāk tā bija pat ierasta prakse. Arī “Latvenergo” Rīgas pirmajā termoelektrocentrālē savulaik par kurināmo izmantoja tieši kūdru – līdz to aizstāja ar dabasgāzi.

Tas lielā mērā bija kūdras kā siltumavota ēras noriets. To joprojām iegūst dārzkopībai un lauksaimniecībai, tai skaitā eksportam lielos apmēros, savukārt dziļāk esošo enerģētisko kūdru Latvijā izmanto vien atsevišķās vietās. (...)

Problēmas enerģētikā uzjundī diskusijas par iespēju kurināt kūdru

Pievienot komentāru