Pēdējā brīža aicinājumi atlikt ES atmežošanas likumu

Daillytrader | 22.02.2022

Pēc gadu desmitiem ilgiem brīvprātīgiem pasākumiem, kas tā arī neapturēja atmežošanu, Eiropas Savienība lēmusi būt pirmrindniece un mainīt ES vietu un nozīmi mežu iznīcināšanā. Jaunā Eiropas regula piespiedīs uzņēmumus, kas Eiropas Savienībā tirgo soju, palmu eļļu, liellopu gaļu, koksni, kakao un kafiju, pierādīt, ka attiecīgā produkcija nev iegūta vai saražota saistībā ar atmežošanu. 

Vairāk nekā 100 vides un citas organizācijas aicinājušas ES valstu valdības un Eiropas Parlamentu uzlabot un papildināt EK līdzšinējos priekšlikumus atmežošanas novēršanas regulai. Francijas prezidentūras laikā 2022. gada jūnijā ES Padome cer vienoties par kopēju nostāju.

Dažas ES dalībvalstis vēlas palielināt EK plānoto divu gadu pārejas periodu jauno prasību ieviešanai, kamēr citas valstis bažījas par papildus administratīvo slogu mazajiem un vidējiem uzņēmumiem.

21. februārī Latvija paziņoja, ka tai būtu vajadzīgi seši pārejas perioda un pielāgošanās gadi. Savukārt, Īrija prasīja vairāk laika mazajiem un vidējiem uzņēmējiem, prasību pamatojot ar nopietna skaidrošanas darba nepieciešamību.
Jautājumi un atbildes par jaunajiem noteikumiem attiecībā uz ar atmežošanu nesaistītiem produktiem
EK par atmežošanu

Pēdējā brīža aicinājumi atlikt ES atmežošanas likumu

Pievienot komentāru