Pārmetumi Kanādai: tās kokmateriālu tirdzniecība ir svarīgāka par vidi

The Guardian | 01.01.2023

Dažas nedēļas pirms COP15 konferences Monreālā atklātībā nākusī vēstule liecina, ka konferences rīkotāji centušies mīkstināt ES noteikumus par atmežošanu.

Kanādas valdībai tiek pārmests, ka tās kokrūpniecības nozare, valdībasprāt, ir svarīgāka par vidi, jo vēstules saturā tiek saskatīts mēģinājums vājināt pasaulē vērienīgākos noteikumus par starptautisko tirdzniecību, kas vērsta uz atmežošanas novēršanu.

Dažas nedēļas pirms ANO konferences par bioloģisko daudzveidību COP15, kas notika Monreālā, Kanādas pārstāvji nosūtījuši vēstuli Eiropas Komisijai, lūdzot pārskatīt “apgrūtinošās izsekojamības prasības” ES ierosinātajā shēmā, kuras mērķis ir izskaust neilgtspējīgi iegūtus koksnes produktus no pasaules lielākā tirgus.

Kanādas vēstniece ES Ailiša Kempbela (Ailish Campbell) vēstulē arī aicinājusi piemērot “pakāpenisku” pieeju, kas palēninātu noteikumu īstenošanu, un pārskatītu plānus iekļaut “degradētus” mežus riska zonās.

Zaļie deputāti un dabas aizsardzības grupas norādīja, ka lobēšanas centieni liecina, ka Džastina Trudo valdība par prioritāti izvirza Kanādas papīra, koksnes un kokapstrādes rūpniecību nekā pagājušā gada Glāzgovas klimata konferencē pausto starptautisko apņemšanos līdz 2030. gadam “apturēt un novērst” mežu izzušanu (atmežošanu) un zemes degradāciju.

Pārmetumi Kanādai: tās kokmateriālu tirdzniecība ir svarīgāka par vidi

Pievienot komentāru