Par Latvijas mežu nozares apmelošanu

Zemeunvalsts.lv | 26.08.2018

Kā vairākkārt esam secinājuši sarunās ar kolēģiem, izskatās, ka šobrīd Latvijā ir karš - informatīvais karš. To neviens vairs nenoliedz. Un, visabsurdākais šajā situācijā ir tas, ka šim karam īstenībā nav jēgas, jo tam nav un nevar būt pozitīva, Latvijas labklājībai noderīga, iznākuma. Cilvēkiem ir vieglāk vienmēr tad, ja nav jāmelo, jāizdomā dažādas “pasakas” vai “murgus” un nav jābaidās. Tāpēc, mums, meža nozares pārstāvjiem, noteikti ir vieglāk, jo mēs nemelojam, neizgudrojam “šausmu stāstus” par “Latvijas iznīcināšanas operatīvajiem plāniem” un citas nejēdzības, kas nu jau ilgāku laiku pārpludina sociālos tīklus un masu informācijas līdzekļus. Izskatās, ka varētu būt pat izveidots īpašs nodibinājums: “Latvijas apmelošanas publicitātes stulbuma apvienība”. Nožēlojami, bet tā ir realitāte…

Skaidrs, ka vislabākais līdzeklis ietekmēt sabiedrību mūsdienās, ir izmantot saukļus ar pēc iespējas sensacionālāku, skaļāku un griezīgāku saturu… Lai gan tādas metodes tika izmantotas jau pirms Otrā pasaules kara mums labi zināmu režīmu retorikā. Un mēs zinām ar ko tas viss beidzās. Jautājums jau nav par metodēm, kuras attiecīgajai histērisma kurinātāju grupiņai ir ļoti apšaubāmas un robežojas ar kriminālpārkāpumu, bet par to, ko šie “kurinātāji” patiesībā vēlas sasniegt. Tieši ko? Latvijas informatīvajā telpā katra trešā vēsts ir par naudas trūkumu, tās nepieciešamību elementārākajām lietām, iedzīvotāju minimālās labklājības nodrošināšanai un Latvijas ilgtspējas apdraudējumu novēršanai. Redzot kā veidojas valsts budžets, saprotot to, ka mums Latvijā jāstiprina pašiem savas tautsaimniecības iespējami mazāka atkarība no ārējiem faktoriem ( globalizācijas apstākļos gan neviena valsts nekad nevarēs nodrošināt pilnīgu pašpietiekamību ), nav attaisnojama atsevišķu Latvijas pilsoņu vēlme parādīt Latviju kā neizdevušos valsti, kurā tiek iznīcināta daba, ļaunprātīgi izcirsti meži, katastrofāli samazinās bioloģiska daudzveidība, “drīz būs tuksnesis”, “iet bojā tūkstošiem putnu” utt.utjp. Tas viss izklausās kā izmisīgs sauciens pēc ievērības un prasība pēc atzinības – “ Mēs te esam! Glābiet mūs! Cīnieties pret valstī pastāvošo dabas iznīcinātāju režīmu un tā kalpiem!”.

Latvija nav un , cerams, nekad nebūs atpalikusi zeme tālos tropisko lietusmežu apgabalos, kur , tiešām, notiek masīva mežu iznīcināšana, valda brutāli režīmi, kas nesaudzīgi izmanto attiecīgo valstu dabas resursus. Un , te , lūk, ir redzama atbilde - šie “Latvijas izciršanas” saukļu kliedzēji no sirds vēlas, lai Latvijā viss būtu slikti, lai varētu baroties no šīm negatīvajam, melīgajām vēstīm, pie reizes izplatot tās visur starptautiskajā vidē. Jo notiek taču sacensība: “Arī pie mums visu iznīcina, izcērt, izšauj, izrok”. “Te taču ir neilgtspējīga valsts” utt.utjp.

Mēs, atšķirībā no “mežu iznīcināšanas” bļāvējiem, balstāmies uz zinātnē balstītiem faktiem, realitāti un to, ka Latvijai ir jāizmanto savi dabas resursi, tajā skaitā, protams, mežs. Un jāizmanto ir atbildīgi un ar saimnieka attieksmi. Tāda saimnieka, kuram Latvija ir un būs paša mājas.
Šī histērija un sabiedrības maldināšana tieši parādās tagad – Latvijas Simto jubileju gaidot. Tas nevar būt nejauši, tas ir fakts, kam būtu jāpievērš uzmanība arī raugoties arī no mūsu valsts drošības viedokļa. Domājams, ka apmelošanas un dezinformācijas izplatīšanas kampaņām pievērsīs uzmanību tiesībsargājošās iestādes… Jo cik tad ilgi var turpināties melu straume pret valsti?
Mums, protams, jāvairo savstarpējā izglītība un zināšanas, lai tam stāvētu pretī šai melu straumei.
Ir jārunā ar sabiedrisko organizāciju darbiniekiem, kultūras un sporta dzīves organizatoriem, māksliniekiem, sportistiem, jāstāsta par Latvijas meža nozares esošajām problēmām un par cieņas trūkumu ar ko nozares pārstāvji sastopas diskusijās. Jāstāsta par "uzbrukumiem" un apmelojumiem mēdiju vidē un apzinātu mūsu sabiedrības maldināšanu.

Neticami, bet daudzi no viņiem nav par to iedomājušies. Noklausoties un izrunājot šos tematus, cilvēkiem mainās redzējums. Jātic, ka viņi nākotnē ar vien mazāk kļūs par "pastiprinātājiem" destruktīviem un iznīcinošiem saukļiem. Nepieļaus kļūdas, kuru rezultātā tiek pazemota liela Latvijas sabiedrības daļa.

Pirmajā brīdī tā šķiet cīņa ar vējdzirnavām, bet no otras puses, ja visiem spiedīsim rokas un smaidīsim, nekas nemainīsies mūsu Latvijā. Lietas ir jāsauc īstajos vārdos, tad sarunas partneri nevar izvairīties no pārdomām. Britu premjers Vinstons Čērčils teica: “Jums ir ienaidnieki? Labi. Tas nozīmē, ka jūs esat kaut ko aizstāvējis!”.
Mums šis “kaut kas” ir mūsu Latvija!

  Dalīties Facebook

Pievienot komentāru