Liepājas Universitātes speciālisti ir pabeiguši darbu pie koka elektroauto izgatavošanas. Dabas un inženierzinātņu fakultātes studiju programmas “Viedās tehnoloģijas” direktora Ulda Žaimja vadībā darbs tika uzsākts martā, bet šodien elektroauto tiek testēts vidē.
Pie auto salikšanas strādāja studiju programmas “Informācijas tehnoloģija” 4. kursa students Jānis Mackus, kurš par laiku, kas pavadīts šajā darbā saka: “Auto saliku apmēram mēneša laikā, bet varēja arī ātrāk. Tā kā šis bija pirmais auto, nācās strādāt pie risinājumiem – nākošais jau ies ātrāk. Projekts ir interesants. Draugi, kuriem teicu, ka skrūvēju koka elektroauto, brīnījās – kas tas tāds!”
Projekta vadītājs Uldis Žaimis skaidro: “Pasaulē šādi auto ir populāri, tiek saliktas pat slavenu zīmolu modeļu kopijas. Šim modelim ir iespēja noņemt virsbūvi un izmantot tikai platformu. Turklāt koka elektroauto ir ar rūpniecisku pielietojumu – to var izmantot lauksaimniecībā, izvadājot dzīvniekiem barību, mežsaimniecībā, vedot kokmateriālus, izklaides sfērā, kā arī pilsētas komunālajā saimniecībā. Tas ir kluss un ekoloģisks, ar kravnesību viena tonna.”
Pasūtītājs ir Rīgas Augsto tehnoloģiju izglītības biedrība, kura saņems Liepājas Universitātē saliktu strādājošu ekoloģiski tīra transportlīdzekļa “Woodpecker” atvērtā pirmkoda koka elektroauto kopā ar apmācību kursa aprakstu augstskolu dabaszinātņu un inovatīvo tehnoloģiju programmām. Kursos angļu valodā būs iespējams apgūt šāda objekta izstrādi – konstruēšanu, mehāniskās izturības testus, gaitas kinētikas izstrādi, elektrotehniku, elektroniku un programmēšanu. Šis modelis darbojas bez stūres – ar vadības pulti, bet pastāv iespēja vadīt auto arī ar stūri. Liepājas Universitātes jaunajā studiju programmā “Viedās tehnoloģijas” ir iespējams apgūt zināšanas, kuras atļauj arī šādu objektu izstrādi.