No kurienes nāk stāsts par vienradzi?

Patrick Pester, Live Science | 12.04.2022

Zirgu, kam rags pierē, iedomāties nav grūti. Kopš šāds stāsts pirmoreiz izskanēja, cilvēki domāja, ka šāds zirgs patiešām pastāv. Bet! No kurienes šis stāsts?

"Vienradzim līdzīgi dzīvnieki attēlos datējami ar Indas ielejas civilizāciju (apmēram no 3300. g.p.mē. līdz 1300. g. p.m.ē.) Dienvidāzijā, kas ietvēra daļu no mūsdienu Afganistānas, Pakistānas un Indijas. Zīmējumos redzams zirgs ar vienu ragu. Tomēr, atsaucoties uz Sv. Neota (st. Neots museum) muzeju, šie attēli, visticamāk, bija auroha (Bos primigenius), tagad izmiruša savvaļas vērša, attēlojums.

Saskaņā ar Amerikas Dabas vēstures muzeja (Ņujorka) datiem ķīniešu apraksti par Āzijas vienradžiem ir datēti ar ~2700. gadu pirms mūsu ēras. Šis "vienradzis", šķiet, bijis dažādu dzīvnieku "kombinācija": brieža ķermenis, vērša aste, daudzkrāsains vai zvīņveidīgs pūķim līdzīgs apmatojums un ar gaļu pārklāts rags (vai ragi). Neraugoties uz fiziskajām atšķirībām, Āzijas vienradži tika aprakstīti kā izvairīgas un vientuļas būtnes, līdzīgi kā vēlākajos Eiropā tapušajos dokumentos. 

 

No kurienes nāk stāsts par vienradzi?

Pievienot komentāru