Mežs: problēmas un uzdevumi ir politiski, ne ekonomiski

forest.fi | 10.09.2021

Daudzi lēmēji (lēmumu pieņēmēji) Eiropas Savienībā nāk no valstīm ar nelielām meža platībām un, kas svarīgi, meža nozarei šais valstīs ir maza nozīme. Labi tas vai nē, bet – runājot par mežu (vai jebko citu) – daudzi domā un spriež, izmantojot savu pieredzi un savas zināšanas (...vai to trūkumu). Rezultātā – zināšanu trūkums un labi nodomi dod ļoti nesakarīgu un nepieņemamu rezultātu. 

Juha Hakkarainens (Juha Hakkarainen) un Marko Maki-Hakola (Marko Mäki-Hakola) ir pārliecināti, ka problēmas meža izmantošanā un apsaimniekošanā, ko rada (vai varētu radīt) ES meža politika, paredzamas nopietnākas, salīdzinot ar iepriekš bažas radījušiem vides jautājumiem. Gan bijušais (Juha Hakkarainens), gan esošais (Marko Maki-Hakola) Somijas lauksaimnieku un meža īpašnieku apvienības direktors uzskata, ka ekonomiski meža nozare Somijā ir ar stingru, spēcīgu un ilgtspējīgu nākotni. 

Juha Hakkarainens patlabanējo situāciju salīdzina ar 2008. gada finansiālo krīzi. 

"Ja tā var sacīt: liela daļa šīs (2008) krīzes bija ilūzija. Lielākās problēmas tolaik skāra papīra ražošanu, piemēram, drukas un biroja papīra ražošanu, tai pašā laikā krīzi bieži vien uztvēra vai skatīja nozarē kopumā, kas tā gluži nebija. 2008. gadā un arī pēc tam visā nopietnībā tika uzskatīts, ka meža nozare nekad vairs nespēs ražot augstas pievienotās vērtības produktu, piemēram, jau pieminēto papīru biroja vajadzībām. Skaidrs, ka tagad notikušo vērtējam citādi!"

Mežs: problēmas un uzdevumi ir politiski, ne ekonomiski

Pievienot komentāru