Meža, zemes, akmens, darba un citu sugu kamenes. Ko vērts zināt?

Latvijas valsts meži | 05.05.2023

Pavasarī pirmās ieraugāmās kamenes ir īpašas kamenes – tās ir potenciālās ciltsmātes. Par potenciālajām ciltsmātēm var uzskatīt kameņu mātītes, kuras iepriekšējā gada vasaras nogalē vai rudens sākumā tapa apaugļotas, ir veiksmīgi pārziemojušas un aprīlī, maijā meklē vietu ligzdas ierīkošanai. Tās, kuras piemērotu vietu atradīs un ligzdu ierīkos, no potenciālām ciltsmātēm taps par pilntiesīgām ciltsmātēm. Tieši kad, kur un kādu vietiņu ligzdai katra potenciālā ciltsmāte meklē, šoreiz atklāj dabas pētnieks Ilmārs Tīrmanis, uzsverot konkrētās kukaiņa sugas nozīmi.

Bieži sastopamās kameņu sugas

Latvijas faunā līdz šim iekļautas trīsdesmit kameņu sugas. Bet ne visas no tām ir vizuāli atpazīstamas. Turklāt dažai no sugām pagaidām vēl nav piešķirti oficiāli latviskie nosaukumi. Daļa no tām mitinās koku dobumos, zem akmeņiem un vēl citur.

Samērā bieži sastopama ir raibi tērptā meža kamene un ne mazāk raibi tērptā zemes kamene. Meža kamenes ciltsmātītes savas ligzdas ierīko visdažādākajās vietās gan virszemē, gan pazemē, bet zemes kamenes ciltsmātītes ligzdvietas allaž izraugās samērā dziļi pazemē.
Lasīt visu rakstu

Pievienot komentāru