Meža fakultātes (MF) Starpnozaru zinātniskās laboratorijas atklāšanas pasākums

Zemeunvalsts.lv | 05.09.2022

Šodien, 5. septembrī, Jelgavā, Dobeles ielā 41 tika atvērta Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU, iepriekš LLU) Meža fakultātes (MF) Starpnozaru zinātniskā laboratorija, patlaban vienīgā šāda tipa būve un pētniecības institūcija Latvijā.

Pasākumu atklājot, prof. Linards Sisenis, LBTU Meža fakultātes dekāns, uzsvēra meža nozares, Meža fakultātes mācībspēku, mežzinātnes atbalstu un sadarbību, īpašus pateicības vārdus veltot LBTU zinātņu prorektorei Irinai Arhipovai par ieguldījumu birokrātisko šķēršļu pārvarēšanā un birokrātisko jautājumu risināšanā. 

Runātāji (visi kā viens, secībā) – LBTU Padomes priekšsēdētāja Laimdota Straujuma, LBTU rektore Irina Pilvere, Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, “ZAZA TIMBER Production SIA” valdes priekšsēdētājs Māris Peilāns, Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūta direktors Andrejs Domkins, Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss un zemkopības ministrs Kaspars Gerhards uzsvēra meža nozares vērtību, svaru un nozīmi Latvijas sabiedrībā un tautsaimniecībā, kā arī nozares, mācībspēku, zinātnes un uzņēmēju sadarbību.

Laimdota Straujuma augstu vērtēja nozares atbalstu laboratorijas idejai, projektam un tā realizēšanai.

Irina Pilvere atcerējās, kā “tas viss sākās”, īpaši atzīmējot idejas autoru Andreju Domkinu un procesa “iekustinātāju” Kristapu Klausu. 

Andris Rāviņš Mežu fakultātes dekānam L. Sisenim dāvāja Jelgavas pilsētas karogu, lai tas allaž plīvotu pie jaunuzceltās ēkas. 

Māris Peilāns priecājās par būvdarbu sekmīgu noslēgumu un būvnieku iekļaušanos noteiktajos termiņos, apsveikdams pilsētu ar jaunu koka ēku.

Andrejs Domkins aicināja un atgādināja nekad nebaidīties no augstiem un fantastiskiem mērķiem.

Kristaps Klauss, atvainojoties rektorei Irinai Pilverei par četriem laboratorijas celtniecības sakarā sagātātajiem ne pārāk vieglajiem gadiem, savā runā akcentēja, ka Latvijā joprojām spēkā esošais “zemākās cenas princips” diemžēl nereti rezultējas sen zināmajā parunā “Skopais maksā divreiz”.

Kaspars Gerhards aicināja atcerēties, ka panākumi iespējami tikai nozares, zinātnieku un mācībspēku kopīgā darbā, uzsverot, ka svarīgs pirmsākums meža nozares sekmēm ir Meža fakultāte. 

Ievadrunām izskanot un atklāšanas lentai topot pārgrieztai, Latvijas Kokapstrādes uzņēmēju un eksportētāju asociācijas izpilddirektors Artūrs Bukonts, klātesošajiem atrodoties jau laboratorijas telpā, sacīja, ka šī diena nesusi ļoti labu ziņu sabiedrībai gan par būvniecību no koka, gan par mežizglītību (un ne tikai). 

Kā vēstīts iepriekš šoruden laboratorijā apmācības uzsāks vairāk nekā 300 būvinženieri un būvkonstruktori.

Pievienot komentāru