Mednieki iesaistās visaptverošās valsts aizsardzības mācībās

Skrundas televīzija | 27.07.2022

Jau pirms pieciem gadiem Latvijas Mednieku savienība un Aizsardzības ministrija noslēdza vienošanos par sadarbību, lai mednieku prasmes izmantotu arī valsts aizsardzībā. Krievijas sāktais karš Ukrainā sadarbības formu pilnveidojis. Medniekiem tiek rīkotas vairāku dienu visaptverošas valsts aizsardzības mācības. Pirmās no tām rīkoja Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde militārajā poligonā "Mežaine". Uz tām pulcējās mednieki no dažādiem medību kolektīviem.

Nedaudz līdzīgi, kā ejot medībās, – vispirms mednieku grupa izvietojas gar meža malu, bet pēc tam dodas iekšā; uzdevums gan militārs – pēc dažādām pazīmēm atrast te paslēpušos svešiniekus, sastaptos uzrunāt un noskaidrot atrašanās iemeslus. Laiks ierobežots, un atrast izdodas vienu no sešiem.

Arī citi praktiskie uzdevumi prasa veiklību un koncentrēšanos – iekļūt ēkā ne pa galvenajām durvīm, kas var būt mīnētas, bez apakšzemes komunikācijām, likvidēt pretinieku grupu, bet, tā kā tur iefiltrējies arī kāds no savējiem, tad tas jāatpazīst, lai nenokļūtu pa ķērienam lodei. (...)
Izmantota Konsta Punkka fotogrāfija

Mednieki iesaistās visaptverošās valsts aizsardzības mācībās

Pievienot komentāru