Ligna, Vācija

Sīkāka informācija

Vairāk nekā 105 000 kvadrātmetru liela izstāžu platība un vairāk nekā 1100 izstādes dalībnieku: LIGNA 2023 (15.-19. maijs, 2023.) svin atgriešanos klātienē, sniedzot visaptverošu pārskatu par kokapstrādes un apstrādes rūpniecību. Neraugoties uz saspringto politisko situāciju pasaulē, rezervāciju skaits apliecina LIGNA pasaules vadošās izstādes statusu. Starptautiskā tirgus dalībnieki un pazīstami uzņēmumi pulcēsies no visas pasaules, lai prezentētu instrumentus, mašīnas un sistēmas, kā arī viedus risinājumus un jaunas tehnoloģijas. Līdzās uzņēmumiem no Vācijas lielāko izstādes dalībnieku daļu platības ziņā veido uzņēmumi no Itālijas, Austrijas, Turcijas, Spānijas, Ķīnas, Zviedrijas, Slovēnijas, Dānijas un Nīderlandes.

“LIGNA piedāvā precīzu pārskatu par visu kokapstrādes un apstrādes rūpniecības pievienotās vērtības ķēdi. Tā ir starptautiska inovāciju izstāde un skatuve, uz kuras tiek demonstrēti pasaules mēroga sasniegumi. Jau pašā plānošanas sākumā no sabiedrības puses mūs ir pārņēmis liels eiforijas vilnis. Nozare ir sajūsmā par personīgo pieredzi Hannoverē,” uzsvēra Dr. Johens Kuklers (Jochen Köckler), Deutsche Messe AG izpilddirektors, uzsverot pasākuma nozīmīgumu LIGNA Preview mediju apskata ietvaros 16. februārī Hannoverē. “Izstādē LIGNA 2023 apmeklētāji tiksies ar izstādes dalībniekiem no 44 valstīm. Šeit tiek noteiktas un apspriestas tendences, kas veido nozari un norāda ceļu uz nākotni.”

LIGNA izstādes galvenās tēmas virza nozari

LIGNA 2023 atbilst tendenču noteicējas statusam arī ar galveno tēmu izvēli. Digitalizācija nosaka nozares attīstību un ir priekšnoteikums resursu ziņā efektīvai un elastīgai ražošanai. Ar nosaukumu “Kokapstrādes transformācija” tā piesaista lielu uzmanību arī LIGNA. Izstādes dalībnieki parāda, cik tālu jau ir aizgājusi mašīnu, instrumentu, komponentu un materiālu savienošana tīklā, un iepazīstina ar jauninājumiem robotikas, automatizācijas un programmatūras jomā. Modīgie vārdi Smart jeb Connected Factory, Industry 4.0 jeb Lietiskais internets un IoT platformas arī LIGNA izstādē būs apskatāmi konkrētos piemēros.

Ceļā uz ekonomiku, kuras pamatā ir atjaunojamie resursi, koksne kā vissvarīgākā atjaunojamā izejviela veido galveno pamatu. Koksnes bioekonomika tiek uzskatīta par inovatīvu tehnoloģiju virzītājspēku. Pamatnosacījumi resursu ziņā efektīvas koksnes izmantošanas paplašināšanai ir daļa no Eiropas Zaļā kursa un aprites bioekonomikas balsts. Attīstība, uz kuru pamatoti vērsta LIGNA 2023. gada programma. Tiks parādīti koksnes bioekonomikas un tehnoloģisko inovāciju attīstības virzieni dabas resursu atbildīgai izmantošanai, kā arī ķīmiski celulozētas koksnes šķiedras formēšanas procesu tehnoloģijas.

Koksne kļūst arvien nozīmīgāka arī kā pārstrādājams celtniecības materiāls būvniecības nozarē. Gan valsts, gan pasaules mērogā pieaug no koka būvētu ēku un jaukto koka konstrukciju īpatsvars kopējā būvniecības apjomā.

LIGNA šo nozares tendenci atspoguļo savā centrālajā tēmā “Saliekamo konstrukciju izgatavošanas procesi koka būvniecībā”: jo, pieaugot koka būvniecības nozīmei, rodas arī jaunas prasības tehnoloģijām un sistēmām. Tāpēc par šo tēmu LIGNA Preview konferencē runāja Bernds Osvalds (GROPYUS) un profesors Ahims Mengess (Štutgartes Universitāte).

Secinājums: Būvniecības nozarei ir nepieciešams tehnoloģisks impulss, lai ražotu mūsdienīgi un efektīvi – gan rūpnieciskajā ražošanā, gan būvlaukumā. LIGNA izstādē interesenti varēs atklāt piemērotus risinājumus un pieejas, kas noteiks koka būvniecības nākotni.

Pievienot komentāru