Lielākais apdzīvotu zivjērgļu ligzdu skaits 15 gados

Eva Ķeruže, apollo.lv, lvm.lv | 11.10.2021

A/s "Latvijas valsts meži" (LVM) vides ekspertiem apsekojot vairāk nekā 200 zivjērgļu ligzdu vietas Latvijā, noslēgusies 15. zivjērgļu monitoringa sezona. Iegūtie dati liecina, ka šogad ligzdošanas sekmes Latvijas zivjērgļu populācijai bijušas labas. "Apollo.lv" sazinājās ar dabas ekspertu Aigaru Kalvānu, lai uzzinātu vairāk.

Šogad apzināts rekordliels zivjērgļu apdzīvoto ligzdu skaits – 161, kas ir lielākais monitoringa veikšanas vēsturē. Līdz šim visvairāk apdzīvoto ligzdu tika apzinātas 2019. gadā, kad to skaits bija 158.

2021. gadā liels ir bijis arī sekmīgo ligzdu skaits – 94, savukārt ligzdas kopumā atstājuši 220 zivjērgļu mazuļi, kas ir līdzīgi, kā pērn, kad ligzdas atstāja 221 zivjērgļu mazulis. Visbiežāk vienā ligzdā mitinājās trīs mazuļi.

Dabas eksperts Aigars Kalvāns pastāstīja, ka šogad pirmo reizi Latvijā konstatēta zivjērgļa ligzda augstsprieguma elektrolīnijas stabā. "Diemžēl ligzdošana šajā ligzdā bijusi nesekmīga – bijušas olas, bet mazuļi nav izvesti. Pašreizējais ligzdojošo pāru skaits Latvijā tiek vērtēts apmēram 220. Šis vērtējums ir divreiz lielāks par 80. gados novēroto. Aptuveni 40 gadu laikā zivjērgļu populācija pieaugusi vairāk nekā četras reizes," sacīja A. Kalvāns.

Lielākais apdzīvotu zivjērgļu ligzdu skaits 15 gados

Pievienot komentāru