Latvijas laukos visapdraudētākā suga ir cilvēks

Juris Paiders, Dienas Bizness | 06.12.2023

Pamatojumi par vides daudzveidības katastrofālo stāvokli Latvijā balstās uz putnu indeksu, bet Latvijas laukos vēl sliktāk par putniem klājas … cilvēku sugai

Finiša taisnē ir nonācis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādātais Ministru kabineta tiesību akta projekts (Nr. 23-TA- 621) Noteikumi par dabas liegumiem, kurā tiek ieplānots noteikt 75 jaunas dabas liegumu teritorijas un paplašināt jau sešas esošās dabas liegumu teritorijas, kuru kopējā platība ir vairāk nekā 20 tūkstoši ha mežu. Liegumu teritorijas paplašināšana ir iecerēta, neskatoties uz to, ka pašlaik saimnieciskā darbība ir stingri ierobežota gandrīz ceturtajā daļā no visiem valsts mežiem. Kā savā paziņojumā 24. novembrī norādīja AS Latvijas valsts meži (LVM)": vairāk nekā 24% no pārvaldībā esošajām valsts meža zemju teritorijām pašlaik apsaimnieko ar galveno mērķi - dabas aizsardzība.

Jaunajos dabas liegumos ir paredzēts papildus iekļaut 17,5 tūkstošus ha no LVM apsaimniekojamās zemes, kurās pēc tam būs spēkā mežsaimnieciskās darbības ierobežojumi - galvenās cirtes aizliegums un kopšanas cirtes aizliegums. Mežizstrādes ierobežojumi tiek pamatoti ar Eiropas Savienībā reto staignāju mežu aizsardzību, vienlaikus uzlabojot aizsardzības stāvokli arī citiem ES nozīmes biotopiem.

Lasīt visu rakstu

Pievienot komentāru