Latvijā pirmoreiz atzīmē Nacionālo partizānu bruņotās pretestības atceres dienu

TV3, Vidzemes televīzija | 03.03.2022

Pirms 77 gadiem nacionālie partizāni Stompaku kaujā varonīgi stājās pretī čekas karaspēka pārspēkam. 2. martā Balvu novadā šis cīņas tika pieminētas un vienlaikus arī nosodīta Krievijas agresija Ukrainā.

Iesvētot pirmo atjaunoto bunkuru Stompaku purvā, pirmo reizi Latvijā atzīmēta Nacionālo partizānu bruņotās pretošanās atceres diena. Ar apziņu, ka šajās vēstures lappusēs vēl daudz balto plankumu, trešdien Balvu novadā diskutēja par to, kā partizānu piemiņa kalpo patriotisma spēcināšanai šodien, kad tas ir īpaši svarīgi.

Lai gan vairāki Latvijas novadi lepojas ar partizānu piemiņas vietām, tieši Ziemeļlatgalē meklējamas lielākās partizānu nometnes pēdas. Tāpēc tieši tās iznīcināšanas diena izvēlēta par visu Latvijas partizānu pieminēšanas dienu.

Vēsturnieks Zigmārs Turčinskis norādīja: “Visi jau cerēja, ka nekāda ilgstoša okupācija nebūs. Ka tad, kad tā Vācija tiks sakauta, nāks palīgā angļi, amerikāņi. Tāpēc viņi bija izplānojuši, ka organizēs partizānus vienotā vienībā – bataljonā, apmēram 500 vīrus, un izvietos Stompaku purvā.”
https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/balvu-novada-stompakos-nacionalo-partizanu-atceres-diena-atklaj-rekonstruetu-bunkuru.a446087/

Latvijā pirmoreiz atzīmē Nacionālo partizānu bruņotās pretestības atceres dienu

Pievienot komentāru