Latvijā palielinās zeltaino šakāļu populācija

Viktors Demidovs, Latvijas Radio | 25.04.2021
Latvijā pirms vairākiem gadiem savvaļā tika pamanīts neraksturīgais zeltainais šakālis. Kā stāsta zoologs Jānis Ozoliņš, iesākumā Latvijā tika manīti pusaudži, bet pēdējos gados parādās arvien vairāk pieaugušie sugas pārstāvji.

Gadu laikā šo plēsēju skaits Latvijā ir palielinājies. J. Ozoliņš norāda, ka šakāļi vietējo plēsēju izplatību neapdraud. Izplatības centrs ir Zemgale, ap Jelgavu, bet ir arī Kurzemē, līdz pat Ventspilij, ir vairākas ziņas no Vidzemes un pat no Latgales. Visas liecības rāda, ka šakāļi ir nostabilizējušies un vairojas Latvijas teritorijā. Ziņu par postījumiem mājdzīvniekiem nav, bet teorētiski aitkopjiem jāņem vērā, ka pie mums dzīvo vēl viena plēsēju suga, Latvijas Radio stāsta Jānis Ozoliņš.

Pastāv viedoklis, ka zeltainais šakālis Latvijā ienācis no dienvidaustrumiem caur Ukrainu un Baltkrievijas ziemeļdaļu, vai arī caur Lietuvu.

Pirmoreiz šakālis Latvijā tika nomedīts 2013. gada decembrī pie Jelgavas. Turpmākajos gados vēl vairāki indivīdi nomedīti Zemgalē un Kurzemē.

Latvijā palielinās zeltaino šakāļu populācija

Pievienot komentāru