Kuri šogad atzīti par gada tūrisma objektiem novados?

Zigmunds Bekmanis, “Latvijas Avīze”, a/s “Latvijas Mediji” | 24.12.2022

(...) Apbalvošanas ceremonijā Horvātijā Raunas pilsdrupas ar skatu torni ir saņēmušas starptautisko Eiropas Kultūras un tūrisma tīkla (ECTN) galveno balvu arheoloģijas objektu kategorijā.

Raunas pils celta 14. gs. otrajā pusē un bija viena no Rīgas arhibīskapa galvenajām uzturēšanās vietām ziemas sezonā – no septembra līdz februārim. Sākoties Livonijas karam, pils būtiski necieta, jo krievu karaspēks to ieņēma bez cīņas, tās aizstāvjiem baidoties par Krievijas kņaza Ivana IV nežēlību, ja tie pretosies.

1582. gada revīzija liecina, ka tolaik pils vēl bijusi labā stāvoklī, taču vislielākos postījumus Raunas pilij nodarīja Polijas–Lietuvas konflikts ar Zviedrijas karalisti 17. gs. sākumā un vidū. 1683. gadā tika izdota pavēle likvidēt pils nocietinājumus – tika uzspridzināti priekšpils nocietinājumu posmi un starp tiem izveidotie aizsardzības torņi.

(...) ...Saldus novads balvu pasniedza stacijas “Airīte” saimniekam Pēterim Stumburam nominācijā “Izaugsmes stāsts industriālā un kultūras tūrisma attīstībā”. Viņš ar ģimeni un domubiedriem agrāko dzelzceļa staciju Saldus novada Zirņu pagastā pārvērtis ievērojamā kultūrvietā, kurā iekārtotā ekspozīcija atklāj Latvijas dzelzceļa vēsturi, piedāvā ceļotājiem naktsmājas un vietu dažādiem pasākumiem.

Kuri šogad atzīti par gada tūrisma objektiem novados?

Pievienot komentāru