Konkurences padome "mežizstrādātāju karteli" nesaskata

Diena | 21.06.2022

2022. gada 15. jūnijā tiesa sāka skaļo rezonansi izraisījušās tā dēvētās "būvnieku karteļa" lietas izskatīšanu, kurā Konkurences padome desmit būvniecības kompānijām piemērojusi naudas sodus kopumā vairāk nekā 16 miljonu eiro apmērā aizdomās par dalību aizliegtās vienošanās, tajā skaitā iepirkumu sadali un dalības iepirkumos nosacījumu saskaņošanu. Karteli jeb aizliegtu vienošanos iepirkumos desmit būvniecības kompāniju darbībās Konkurences padome mēģina pierādīt lielā mērā balstoties uz saviem pieņēmumiem par sarunu ierakstu atšifrējumos atspoguļoto tekstu.

Pretēji būvnieku karteļa lietai savstarpēji konkurējošu mežizstrādātāju kompāniju īstenoti mēģinājumi saskaņot pakalpojumu cenu palielināšanu un pakalpojumu sniegšanas nosacījumus līdzīgu Konkurences padomes entuziasmu un degsmi izmeklēt un konstatēt pārkāpumus nav izraisījuši.

Mēģina vienoties par cenu paaugstinājumu un draud ar boikotu

Portālam diena.lv zināms, ka 2022. gada martā Konkurences padomē ar iesniegumu vērsās biedrība “Latvijas Mežizstrādātāju savienība”, kura bija noskaidrojusi, ka vairāki citas mežsaimnieku biedrības, “Latvijas Neatkarīgo Mežizstrādātāju Asociācija”, biedri, kas piedalījušies a/s “Latvijas valsts meži” rīkotajos kokmateriālu pārvadājumu pakalpojumu sniegšanas iepirkumos, iespējams, ir veduši aizliegtas sarunas par pakalpojumu cenu un tarifu noteikšanu un apmainījušies ar informāciju, kas attiecas uz cenu veidošanas noteikumiem iepirkuma līgumu izpildē. (...)

Konkurences padome "mežizstrādātāju karteli" nesaskata

Pievienot komentāru