Klimata pārmaiņas pastiprina badu Afganistānā

Eltaf Najafizada, Golnar Motevalli, Bloomberg | 10.04.2022

Lielākais sausums pēdējo divdesmit gadu laikā, dažādas sankcijas, kviešu cenu kāpums, ko izraisījis karš Ukrainā, saasina pārtikas trūkumu daudzcietušajā valstī.

(...) "Mani pārlieku nebiedēja talibu atgriešanās, bet gan sausums, kas izsūca mūsu vienīgos ienākumus un pārtikas avotu," stāsta 37 gadus vecais afgānis Rahimi, kas nu strādā kaimiņvalsts Irānas ostas pilsētā Bandar Abbasā, kur Rahimi ieradās novembrī darba meklējumos. Kā strādnieks būvlaukumā viņš nopelna aptuveni 3,50 ASV dolārus dienā, naudu viņš sūta uz mājām, lai uzturētu septiņu cilvēku ģimeni Afganistānā Balhas provincē.

Afganistānas politiskie un ekonomiskie satricinājumi ir ļoti nelāgi sakrituši ar visnopietnāko sausuma periodu pēdējo divdesmit gadu laikā. Paredzams, ka klimata pārmaiņas turpmākajās desmitgadēs smagi ietekmēs šo valsti, jo gāztā Afganistānas valdība un ANO prognozē ekstrēmu temperatūras paaugstināšanos. Afganistāna, kas jau ir viena no pasaules nabadzīgākajām valstīm, kuras ekonomika ir izstumta no iespējamā atbalsta, ir ļoti vāji sagatavota, lai risinātu globālās sasilšanas un sausuma radītās problēmas.

Klimata pārmaiņas pastiprina badu Afganistānā

Pievienot komentāru