Kara dēļ iespējams noteiktu pārtikas produktu trūkums

Euronews Green | 21.03.2022

Pasaulē iespējama pārtikas krīze, kad cenas celsies, bet graudaugu ražas var nebūt pietiekamas Ukrainā ritošās karadarbības dēļ, ziņo FAO. Pārtikas cenas jau tāpat ir pietiekami augstas nepiemēroto laika apstākļu, klimata pārmaiņu un C19 pandēmijas dēļ. Krievijas iebrukums Ukrainā radījis nopietnas problēmas pasaules pārtikas piegāžu sistēmā. Nopietni traucēts ir eksports, cilvēki kara dēļ nevar strādāt Ukrainas laukos, savukārt, lauksaimnieki nevar tikt pie lauku darbiem nepieciešamā, jo karš pārtraucis vai kavējis attiecīgās piegādes. 

Kurus pārtikas produktus visvairāk ietekmēs karš? Maizi un citus miltu izstrādājumus (putraimi, makaroni)

Gandrīz trešo daļu pasaulē saražoto kviešu piegādā Krievija un Ukraina, kas tiek dēvēta par Eiropas maizes klēti. Ostas ir slēgtas, infrastruktūrā valda haoss, kas nozīmē, ka ir jāatrod citi šī vitāli svarīgā kultūrauga avoti. Tā kā Ukrainas lauksaimnieki nevar sākt sēju, lai rudenī gūtu jauno ražu, varam lēnām domāt par iespējamu kviešu trūkumu.

Šobrīd citu piegādātāju atrašana nozīmē cenu pieaugumu. Kviešu cenas jau ir rekordaugstas. Vairāk nekā 50 pasaules valstis ir atkarīgas no Krievijas un Ukrainas kviešiem. Šis produkts nosacīti "veido" apmēram 1/5 pasaules kaloriju un olbaltumvielu.
Izmantota fotogrāfija no Pinterest

Kara dēļ iespējams noteiktu pārtikas produktu trūkums

Pievienot komentāru