Kāpēc Polijas zinātnieks kaķus klasificējis kā "invazīvu svešzemju sugu"?

AP, Euronews Green | 04.08.2022

Respektabla Polijas zinātniskā institūta pētnieki mājas kaķus ir klasificējuši kā "invazīvu svešzemju sugu", norādot, ka tie nodara kaitējumu putniem un citiem savvaļas dzīvniekiem. Daži kaķu mīļotājiuz šo vēstījumu ir reaģējuši emocionāli un metušies uzbrukumā pētījuma autoram.

Polijas Zinātņu akadēmijas biologs Vojcehs Solāržs (Wojciech Solarz) nebija gatavs sabiedrības asi noraidošajai reakcijai, kad "Felis catus", kas ir parastā mājas kaķa zinātniskais nosaukums, tika iekļauts akadēmijas Dabas aizsardzības institūta pārvaldītajā valsts svešzemju sugu datubāzē. Tajā jau iepriekš bija iekļautas 1786 citas sugas, pret kurām, šķiet, nevienam nebija iebildumu, aģentūrai AP skaidroja V. Solāržs. Viņš sacīja, ka satraukumu saistībā ar invazīvo svešzemju sugu Nr. 1787, iespējams, izraisījuši daži mediju ziņojumi, kas radīja maldīgu iespaidu, ka viņa institūts aicina eitanazēt savvaļas un citus kaķus.

V. Solāržs aprakstīja pieaugošo zinātnisko vienprātību, ka mājas kaķiem ir kaitīga ietekme uz bioloģisko daudzveidību, ņemot vērā putnu un zīdītāju skaitu, kurus tie medī un nogalina. (...)

 

 

Kāpēc Polijas zinātnieks kaķus klasificējis kā "invazīvu svešzemju sugu"?

Pievienot komentāru