Jūsu Ziemassvētku eglīte var būt mājvieta tūkstošiem dzīvu radību. Dažas var kļūt aktīvas istabas temperatūrā

forest.fi | 22.12.2022

Dabas daudzveidība jūsu mājās un ārpus tām ir brīnišķīga lieta, saka Helsinku Universitātes pārstāve Karita Linsteda-Kareksela (Carita Lindstedt-Kareksela).

Ziemassvētkos daudzās somu mājās viesojas gan Ziemassvētku vecītis, gan plašās ģimenes locekļi. Ar Ziemassvētku eglīti ierodas arī daži negaidīti viesi. Helsinku Universitātes asociētā profesore meža entomoloģijā un Somijas Akadēmijas pētniece K. Linsteda-Kareksela lēš, ka vienā Ziemassvētku eglītē var mitināties pat vairāki tūkstoši dzīvu radību.

Meža entomoloģija pētī mežos dzīvojošos kukaiņus.

Starp sugām, kas var ierasties jūsu mājās kopā ar eglīti, K. Linsteda-Kareksela vispirms piemin mazos zirnekļus, kas ziemu pavada egļu jaunaudzēs. Telpas temperatūrā tie var pietiekami ātri kļūt aktīvi. Kukaiņi, kas ziemo eglēs, ir sastopami starp skujām, uz stumbra vai čiekuriem. Diezgan bieži sastopama suga ir egļu ķērājs (Thera variata), kura kāpuri ziemu pavada starp skujām.

Vēl viena, gan nedaudz retāka suga, ko var atrast starp egļu zariem, ir Calliteara abietis. Somijā tā galvenokārt sastopama valsts dienvidos. Pie egļu pumpuru pamatnes var atrast Sacchiphantes abietis kukaiņu nenobriedušas formas. Ja koks ir pietiekami nobriedis, lai ražotu čiekurus, tajā var sastapt Dioryctria abietella.

Jūsu Ziemassvētku eglīte var būt mājvieta tūkstošiem dzīvu radību. Dažas var kļūt aktīvas istabas temperatūrā

Pievienot komentāru