Izskatās - Covid19 pandēmija nav saistāma ar atmežošanu

forest.fi | 11.12.2021

Sugas, kuras būtu uzskatāmas par pandēmiju izraisošā vīrusa saimnieksugām joprojām nav zināmas. Tuvākais SARS-CoV-2 vīrusa "radinieks" atrasts sikspārņos (Rhinolophus affinis).

Atmežošana varētu būt saistīta ar vairākām slimībām, kas izplatās gan cilvēku, gan dzīvnieku vidū, tostarp, iespējama tā pārnese. SARS-CoV-2 vīrusa "radinieki" atrasti lielākoties sikspārņos, kas mīt kaļķakmens alās, kas nekādi neapstiprina apgalvojumu (vēlmi vai iedomu), ka atmežošana var būt saistāma ar pandēmijas sākumu. 

Teoriju, ka atmežošana varētu būt saistīta ar pandēmiju (vai tās izplatību, vai pat rašanos), pirmais radīja ASV žurnālists Deivids Kvammens (David Quammen) viedokļrakstā*. Arī pirms tam sociālajos medijos parādījās teksti, ka ekosistēmu funkcionēšanas traucējumi, piemēram, meža izmantošana vai nopietnākajos gadījumos - atmežošana -, novedīs pie vīrusu saimniekorganismu skaita samazināšanās. 

Jāuzsver, ka joprojām ir virkne nezināmu iemeslu esošās pandēmijas ģenēzē, piemēram, nav zināmas pandēmiju izraisošā vīrusa saimnieksugas.
Foto: Donal Boyd
https://www.nytimes.com/2020/01/28/opinion/coronavirus-china.html

Izskatās - Covid19 pandēmija nav saistāma ar atmežošanu

Pievienot komentāru