Indijā nogādāti divpadsmit gepardi no Dienvidāfrikas

BBC | 20.02.2023

Divpadsmit gepardi no Dienvidāfrikas ir nogādāti Indijā saskaņā ar vienošanos, kas paredz nākamajā desmitgadē tur ievest vairākus desmitus lielo plēsēju.

Āzijas gepardi Indijā izzuda 20. gadsimta 40. gadu beigās pārmērīgu medību un dzīvotņu izzušanas dēļ. Indijas Augstākā tiesa 2020. gadā nolēma, ka Āfrikas gepardus, kas ir cita pasuga, var eksperimentāli ievest valstī “rūpīgi izvēlētā vietā”.

Indijas Gaisa spēki publiskojuši attēlus, kuros redzams, kā dzīvnieki ierodas “pēc 10 stundu ilga lidojuma no Johannesburgas”. Pēc tam tos ar helikopteru nogādāja Kuno nacionālajā parkā. Šie lielie kaķi pievienosies astoņiem, kas pagājušajā gadā tika saņemti no Namībijas.

13. februārī Kuno nacionālā parka direktors Utams Šarma (Uttam Sharma) paziņoja, ka pēc ierašanās lielos kaķus ievietos karantīnas sprostos. Divpadsmit gepardi kopš jūlija dzīvo karantīnā Dienvidāfrikā. Savvaļas dzīvnieku eksperti ir pauduši bažas par gepardu ilgstošo karantīnas periodu un apgalvo, ka tas var kaitēt viņu veselībai un fiziskajai kondīcijai. Tomēr Utams Šarma paziņoja, ka visi sagatavošanās darbi lielo kaķu uzņemšanai “ir pabeigti”.

Projekta atbalstītāji uzskata, ka gepardu reintrodukcija veicinās vietējās ekonomikas attīstību un palīdzēs atjaunot ekosistēmas, kurās dzīvo lielie kaķi. Daļa sabiedrības bažījas, ka dzīvnieku pārvietošana vienmēr ir saistīta ar riskiem, un gepardu ielaišana parkā var tiem kaitēt.

Pievienot komentāru