Autors: Zemeunvalsts.lv

Imanta Baumaņa piemiņai

12. maijā neilgi pēc 85. dzimšanas dienas mūžībā aizgājis izcilais latviešu mežzinātnieks Imants Baumanis.

Imants Baumanis dzimis 1934. gada 21. aprīlī Rīgā, bērnību un skolas gadus pavadījis Zentenes pagastā Talsu pusē. Mācījies Bulduru dārzkopības skolā un LLA Meža fakultātē. No 1961. gada strādāja Latvijas mežzinātnes institūtā ‘’Silava’’, no 1993. līdz 2001. gadam bija institūta direktors. Kopš 2001. gada strādāja par vadošo pētnieku meža selekcijas un ģenētikas virzienā.

Imanta Baumaņa mūža darbs saistīts ar izcilo Latvijas priežu populāciju atjaunošanu un priežu mežu audzēšanu. Imanta darbs ar priedēm sākās tūlīt pēc II pasaules kara, piedaloties priežu sēšanā kara laikā cirstajos mežos. Imanta Baumaņa loma un ietekme Latvijas mežzinātnē un meža nozares attīstībā ir pārlaicīga un būtiska. Imanta vadībā izveidotie eksperimentālie priežu krustojumi un iedzimtības pārbaužu stādījumi tiek izmantoti par pamatu mūsdienu mežzinātnē, savukārt priežu sēklu plantācijās iegūtās sēklas nodrošina ražīgākas un kvalitatīvākas mežaudzes nākamajām cilvēku paaudzēm. Strādājot par mežzinātnes institūta direktoru, Imanta vadībā darbu sāka mūslaiku vadošie mežzinātnieki, un mežzinātnes institūts ieguva stabilu un paliekošu vietu meža nozarē.

Imants Baumanis bija valsts emeritētais zinātnieks, apbalvots ar Atzinības krustu, saņēmis meža nozares apbalvojumus ‘’Zelta čiekurs’’ par zinātnes ieguldījumu meža nozares attīstībā un par mūža ieguldījumu.

Atvadīšanās no Imanta Baumaņa piektdien, 17. maijā pl. 14.00 Rīgas krematorijas lielajā atvadu zālē, atmiņu vakars mežzinātnes institūtā ‘’Silava’’ no pl. 16.00.

Latvijas Valsts mežzinātnes institūts ‘’Silava’’

14.05.2019
  Dalīties Facebook

Pievienot komentāru