Gandrīz 14 000 jūras putnu Peru piekrastē miruši no putnu gripas

Euronews Green | 06.12.2022

Peru Nacionālā lauksaimniecības veselības dienesta darbinieki Limas pludmalē ir spiesti vākt mirušos putnus, jo Peru no ļoti lipīgā H5N1 putnu gripas vīrusa jau gājuši bojā aptuveni 14 000 pelikānu, zilspārņu un citu jūras putnu.

Pašreizējais putnu gripas uzliesmojums sākās Kanādā, izplatījās uz Amerikas Savienotajām Valstīm, kur bojā gājuši aptuveni 50 miljoni putnu, norāda ASV Slimību kontroles un profilakses centrs.

13 869 beigti savvaļas jūras putni

Peru pirmo reizi izsludināja brīdinājumu par veselības apdraudējumu, kad pelikānu vidū tika apstiprināti trīs H5B1 saslimšanas gadījumi. Kopš tā laika valsts piekrastes teritorijās ir atrasti tūkstošiem mirušu putnu. Jaunākais oficiālais valsts ziņojums liecina, ka vairāk nekā 13 869 savvaļas jūras putnus nogalinājis bīstamais H5N1 putnu gripas vīruss, ziņo Valsts mežu un savvaļas dzīvnieku dienests (SERFOR). Gājuši bojā pelikāni, jūras strazdi, zilspārnu strazdi un citi putni.

Putnu gripa nav ārstējama

ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācija (FAO) šā gada sākumā brīdināja Dienvidamerikas un Centrālamerikas valstis būt paaugstinātas gatavības stāvoklī, lai nepieļautu vīrusa izplatīšanos ar migrējošo putnu starpniecību. Putnu gripa, kas dabiski izplatās starp savvaļas putniem un var inficēt arī mājputnus, nav ārstējama. Putnu gripas vīrusi parasti neinficē cilvēkus, lai gan ir reti gadījumi ir novēroti.

Gandrīz 14 000 jūras putnu Peru piekrastē miruši no putnu gripas

Pievienot komentāru