FSC pārtrauc mežu sertificēšanu Krievijā

Latvijas Meža īpašnieku un apsaimniekotāju konfederācija | 11.04.2023

2023. gada 23. martā FSC paziņoja, ka attiecīgās sertifikācijas iestādes Krievijā ir atcēlušas atlikušos meža apsaimniekošanas sertifikātus. Šis solis ir saistīts ar Assurance Services International (ASI) lēmumu izbeigt FSC nodrošināšanas funkcijas Krievijā.

Saskaņā ar ASI veikto riska novērtējumu galvenais iemesls sertifikātu atsaukšanai ir pieaugošais integritātes risks Krievijā, jo vairs nevar garantēt to cilvēku drošību, kas iesaistīti uzraudzības darbībās valstī. ASI arī norāda, ka pastāv ierobežojumi darbībai šajā valstī ierobežotas piekļuves un sankciju dēļ. Līdz ar ASI pārraudzības darbību izbeigšanu Krievijā sertifikācijas iestādes vairs netiks akreditētas veikt revīziju saskaņā ar FSC standartiem šajā valstī.

Visu FSC sertifikātu anulēšana Krievijā seko FSC Starptautiskās padomes pagājušā gada lēmumam piemērot pasākumus, kuru rezultātā tika apturēti sertifikāti, kas ļauj tirgot FSC sertificētus materiālus un produktus gan Krievijā, gan Baltkrievijā, kas tika pieņemts uzreiz pēc iebrukuma Ukrainā. Sertifikāti, kuru darbība tika apturēta, tagad arī tiks anulēti pēc divpadsmit mēnešu apturēšanas perioda beigām, vēlākais, līdz 8. aprīlim.

ASI lēmums stāsies spēkā 1. maijā, un tas tiks atkārtoti izvērtēts, tiklīdz apstākļi atkal ļaus sniegt garantijas.

Pievienot komentāru