FACE ziņa presei: pozitīvs Eiropas Parlamenta balsojums par savvaļas dzīvnieku un augu tirdzniecību

FACE | 09.06.2021

Ilgtspējīga, likumīga un saprotama savvaļas dzīvnieku un augu tirdzniecība var būt spēcīgs, dabā balstīts, dienišķo problēmu risinājums gan iztikas līdzekļu nodrošināšanā lauku reģionu iedzīvotājiem, gan bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā (IUCN).
Tomēr dzīvnieku tiesības aizstāvošās organizācijas savvaļas dzīvnieku tirdzniecību ideoloģisku apsvērumu dēļ pastāvīgi cenšas samazināt vai ierobežot. Tas bija redzams Eiropas Parlamenta rezolūcijas projektā par ES Bioloģiskās daudzveidības stratēģiju 2030. gadam, kurā tika aicināts "pilnībā un nekavējoties aizliegt ziloņkaula tirdzniecību, eksportu vai reeksportu Eiropas Savienības iekšienē - tostarp arī ES vajadzībām". Minētās organizācijas "lūdza" piemērot līdzīgus ierobežojumus "arī citām apdraudētām sugām"...

FACE ir gandarīta, ka 2021. gada 8. jūnijā Eiropas Parlamenta vairākums (336 deputāti) balsojumā atbalstīja vārda "komerciāls" iekļaušanu dokumentā, nodrošinot, ka netiek aizliegta legāla un ilgstpējīga savvaļas dzīvnieku un augu tirdzniecība. 

FACE ziņa presei: pozitīvs Eiropas Parlamenta balsojums par savvaļas dzīvnieku un augu tirdzniecību

Pievienot komentāru