Eiropas Komisija ir ierosinājusi jaunu regulu, lai ierobežotu ES pilsoņu pieprasījuma* izraisītu mežu izciršanu un mežu degradāciju

Charles O'Donnell, agriland.eu | 21.11.2021

Eiropas Savienība plāno nodrošināt, lai ES tirgū nenonāktu pārtikas produkti, kas ražoti vai iegūti atmežošanas (mežu izciršanas) rezultātā. Eiropas Komisija šai sakarā ir piedāvājusi jaunu regulējumu (noteikumus). To mērķis būs jebkādi iegrožot ES tirgus pieprasījuma "izraisītas" atmežošanas vai meža degradācijas novēršanu. 

Piedāvātie noteikumi varētu garantēt, ka pārtikas produkti, ko iegādājas, lieto vai patērē ES pilsoņi, nekādi nav saistāmi ar atmežošanu vai meža degradāciju jebkurā pasaules malā. 

EK vēstī, ka viens no lielākajiem atmežošanas dzinuļiem ir lauksaimnieciskās ražošanas paplašināšanās, piemēram, gaļas liellopu audzēšanai, sojas vai palmu eļļas, vai koksnes, kakao, kafijas audzēšanai (ieguvei) vai iepriekšminēto lauksaimniecības kultūru produktu ražošanas nepieciešamībai.

Paredzētie noteikumi radīs (ieviesīs) obligātu produktu vai produkcijas uzticamības pārbaudi tiem uzņēmumiem, kas vēlēsies pārdot savas preces ES teritorijā. Mērķis - nodrošināt, ka ES nopērkami un atļauti tikai "no atmežošanas brīvi" (deforestation free) vai "ar atmežošanu nesaistīti" produkti un preces.
* pieprasījums pēc noteiktiem produktiem, kurus audzē vai ražo atmežotajās platībās

Eiropas Komisija ir ierosinājusi jaunu regulu, lai ierobežotu ES pilsoņu pieprasījuma* izraisītu mežu izciršanu un mežu degradāciju

Pievienot komentāru