Eiropas Komisija "bažījas" par Somijas mežsaimniecības uzņēmumu iespējamu karteli

yle.fi | 15.10.2021
zemeunvalsts.lv komentārs
 
Bažas! Lūk, jaunais Eiropas līmeņa pamatojums "jebkam" vai "kaut kam"! EK "bažām" redzams vēl kāds to rašanās iemesls: somu striktā un pārliecinošā nostāja pret Eiropas Savienības nekvalitatīvi un neprofesionāli sagatavoto Meža stratēģiju 2030. Protams, tā ir tikai versija, bet... dažādās ES un EK struktūrās joprojām strādā cilvēki ar, tēlaini izsakoties, "stiķiem un niķiem", kas cilvēkam tik raksturīgi... 
 
Eiropas Komisijai esot "aizdomas" vai "bažas" par iespējamu Somijas mežsaimniecības uzņēmumu iesaisti kartelī. EK šai sakarā norīkojusi pārbaudes, uzņēmumus iepriekš nebrīdinot. Pārbaudes otrdien (vakar) notikušas uzņēmumos UPM un Stora Enso, kā arī Metsä Fibre (Metsä Group).
Pārbaužu veicēji rīkojas sakarā ar Komisijas "bažām", ka somu celulozes ražošanas uzņēmumi varētu būt darbojušies neatbilstīgi Eiropas Savienības noteikumiem, kas neatļauj uzņēmumu karteļus vai uzņēmējdarbību ierobežojošas aktivitātes. Preses paziņojumā EK gan samērā pretrunīgi uzsver, ka iepriekšminētās pārbaudes ir pirmais solis iespējamo konkurences pārkāpumu izmeklēšanā, kas nebūt nenozīmē, ka šādi pārkāpumi tiks atklāti. Tostarp, EK nekādi nav paziņojusi "radušos bažu pamatojumu", aizbildinoties ar "ierastu praksi aizdomu gadījumos par konkurences pārkāpumiem".
Eiropas Komisija "bažījas" par Somijas mežsaimniecības uzņēmumu iespējamu karteli

Pievienot komentāru