Eiropas Komisija atbalstījusi 6,8 miljonu eiro finansējumu Latvijas lauksaimniekiem

Zemkopības ministrija | 12.07.2023

10. jūlijā, Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis vienojās par Eiropas Komisijas (EK) priekšlikumu par ES ārkārtas atbalsta piešķīrumu 27 dalībvalstīm par kopējo summu 330 miljoni eiro, no kuriem Latvijai ir piešķirti 6 796 780 eiro.

Kā uzsver zemkopības ministrs Didzis Šmits: “Šis Eiropas Savienības finansiālais atbalsts ir skaidrs apliecinājums tam, ka, intensīvi un argumentēti pārstāvot Latvijas lauksaimnieku intereses par visai ierobežota Eiropas Savienības finansējuma sadali starp dalībvalstīm, ir iespējams panākt nozarei tieši tagad tik ļoti nepieciešamo finansiālo atbalstu.” 

EK regulējums paredz arī iespēju dalībvalstīm no nacionālā budžeta papildināt savu atbalstu līdz pat 200 procentiem. Piešķirtais atbalsts būs jāizmaksā līdz 2024. gada 31. janvārim. 

“Kaut gan sākotnēji Eiropas Komisijai norādījām, ka nepieciešami 11 miljoni eiro krīzes skartajam piena lopkopības sektoram, esmu gandarīts, ka, vērtējot pēc tiešmaksājumu apjoma, esam saņēmuši proporcionāli lielāko finansējumu – 6,8 miljonus eiro. Tas, salīdzinot ar citām valstīm un vērtējot arī pēc lauksaimniecības rezerves fonda iespējām, mums ir ļoti labvēlīgs lēmums,” uzsver D. Šmits. 

Lasīt visu rakstu

Pievienot komentāru