Būvniecības darbību radītās emisijas var ievērojami samazināt. Nākotnes ēkas ir oglekļa krātuves

forest.fi | 02.01.2023

Ir izveidota Eiropas platforma veicināt koksnes izmantošanu būvniecībā.

Decembra sākumā Insbrukā, Austrijā, tika atklāts jauns Eiropas forums koksnes izmantošanas veicināšanai. Viens no Eiropas koksnes politikas platformas jeb woodPoP mērķiem ir veicināt koksnes izmantošanu būvniecībā.

“Informācijas apmaiņa par labāko praksi, kopīgi ziņojumi un pētījumi par kokapstrādes nozari un komunikācijas veicināšana par šo nozari,” tā komunikācijas aģentūrai Audiomedia woodPoP sadarbības jomas raksturoja Somijas Koka būvniecības programmas vadītājs Petri Heino.

Pēc Austrijas un Somijas iniciatīvas šo platformu izveidoja 17 valstis un 8 programmu pārstāvji, kas veicina koksnes izmantošanu.

“Esmu pārliecināts, ka, izmantojot koksni - atjaunojamo resursu, mēs spēsim aizsargāt klimatu un kopīgiem spēkiem veidot ilgtspējīgu nākotni ar bioekonomikas palīdzību,” paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem, ko publicēja Fachverband der Holzindustrie Österreichs (Austrijas Kokrūpniecības federācija), sacīja Austrijas lauksaimniecības un mežsaimniecības ministrs Norberts Točnigs (Norbert Totschnig), kurš bija woodPoP atklāšanas sanāksmes vadītājs.

Koka konstrukcijas piesaista oglekli

Koks ir vienīgais atjaunojamais būvmateriāls, kas piesaista oglekli. Mežiem augot, koki piesaista oglekli, kas pēcāk tiek uzkrāts ilgmūžīgos koksnes produktos.

Vairāk nekā trešdaļa Somijas oglekļa dioksīda emisiju rodas dzīvojamo ēku un būvdarbu dēļ. Tagad katra ceturtā skolas ēka valstī ir būvēta no koka, un aptuveni 85% vienģimenes māju nesošo konstrukciju ir no koka. Tomēr, lai Somija līdz 2035. gadam kļūtu oglekļa ziņā neitrāla, koksnes izmantošana ir jāpalielina, norāda Lietišķo zinātņu universitātes pārstāvji.

Būvniecības darbību radītās emisijas var ievērojami samazināt. Nākotnes ēkas ir oglekļa krātuves

Pievienot komentāru