BIOR: iedzīvotāji ziņojuši par vairāk nekā 100 šķēršļiem Latvijas upēs; uzieta nereģistrēta HES

BIOR | 05.10.2021

Ar Latvijas iedzīvotāju aktīvu līdzdalību valsts zinātniskā institūta “BIOR” organizētajā zinātniskajā pētījumā ar sabiedrības līdzdalību ir ievākta informācija par vairāk nekā 100 šķēršļiem Latvijas upēs.

Izmantojot mobilo aplikāciju dabasdati.lv, iedzīvotāji visu vasaru informēja par zivīm grūti pārvaramiem šķēršļiem, piemēram, aizsprostiem un to paliekām, caurtekām, cilvēku veidotiem ūdenskritumiem.

“BIOR” vadošais pētnieks Didzis Ustups uzsver, ka divu mēnešu laikā ziņots par vairākiem zinātniekiem līdz šim nezināmiem aizsprostiem, to paliekām un citiem šķēršļiem. Būtiskākais atradums ir nereģistrētas HES atrašana uz Aronas upes. Par šo šķērsli informētas attiecīgās valsts un pašvaldības iestādes. Saņemta informācija arī par mazākiem līdz šim neapzinātiem šķēršļiem.

Zinātnieki saņemto informāciju apkopo un tuvākajā laikā nozīmīgākos šķēršļus apsekos dabā, veicot mērījumus un novērtējot šķēršļu ietekmi uz upi un zivju migrāciju.

BIOR: iedzīvotāji ziņojuši par vairāk nekā 100 šķēršļiem Latvijas upēs; uzieta nereģistrēta HES

Komentāri

Upes.lv
Tas būtu lieliski, ja kaut viens slēgums tiks nojaukts tuvākajā laikā. Tikai viens.., kad Eestos nojaukto skaits aiziet otrajā simtā! Un tomēr, `viens` tas ir PIRMAIS, lai notop.

Pievienot komentāru