BioFrame saliekamās konstrukcijas piedāvā iespēju atjaunot ēkas

Jean Sorensen, Jornal of Commerce by Construct Connect | 14.06.2022

Vankūveras arhitekts Arno Matiss uzskata, ka viņa izstrādātā būvniecības sistēma BioFrame esošo ēku atjaunošanai, ir veids, kā izvairīties no daudzām problēmām, kas mūsdienās nomāc būvniecības nozari, piemēram, būvniecības izmaksu pieaugums, darbaspēka trūkums, pārslogotas pilsētas teritorijas un siltumnīcefekta gāzu emisijas.      

BioFrame koncepcija Vankūveras arhitektu birojam nesusi starptautisku atzinību, kad 2021. gada decembrī ieguva otro vietu Radical Innovations Design Awards konkursā, kur BioFrame demonstrēja, kā to var izmantot, lai atjaunotu un modernizētu viesnīcu. Starptautiskā konkursā, ko atbalstīja viesnīcu vadības grupa "John Hardy", tika saņemtas vairāk nekā 100 inovatīvas dizaina idejas viesnīcu nozarei, trīs no tām iekļuva īsajā jeb uzvarētāju sarakstā. Uzvarētājs un otrās vietas ieguvējs tika sveikti Ņujorkā notikušajā noslēguma pasākumā. 

BioFrame vienkāršoti var saukt par "arhitektūras protēzi". Tā ir celtniecības sistēma, kas izmanto masīvkokus un balstās uz rūpnieciski ražotām konstrukcijām apvienojumā ar masīvkoka detaļu piestiprināšanas metodi pie esošās konstrukcijas.
Izmantota Courtesy Arno Matis Architecture fotogrāfija

BioFrame saliekamās konstrukcijas piedāvā iespēju atjaunot ēkas

Pievienot komentāru