Bažas par zivju iespējamu bojāeju arī Baltijas jūrā

spiegel.de | 14.08.2022

Joprojām nav skaidrs, kāpēc Oderā masveidā iet bojā zivis. Piesārņojums acīmredzot izplatās, sestdienas vakarā tas varētu sasniegt Ščecinas lagūnu.

Tāpēc atbildīgā ministrija aicina iedzīvotājus atturēties no zvejas un ūdens ņemšanas Oderā neatkarīgi no tā iespējamā izmantošanas veida. Meklenburgas-Priekšpomerānijas atbildīgās iestādes analīzē ūdens un zivju paraugus.

Oderas upē notikušās masveida zivju bojāejas cēlonis vēl nav skaidrs. Laboratorijas analīzes līdz šim nav sniegušas precīzu informāciju par ūdens piesārņojumu un tā cēloņiem. Pastāv aizdomas, ka vides katastrofas cēlonis meklējams Polijā, Vācijā jau izskanējuši pārmetumi, ka kaimiņvalsts nav laikus informējusi iestādes un nav ievērojusi parasto ziņošanas ķēdi par šādiem notikumiem.

Sāk zivju savākšanu

Švēdes pilsētas galva Annekatrīna Hoppe raksturojusi zivju bojāeju Oderas upē kā "nepieredzēta mēroga vides katastrofu". A. Hoppe rbb-Inforadio stāstīja, ka Oderas lejtecē esošā nacionālā parka darbinieki bažījas par ilgtermiņa sekām. Pilsētas vadītāja uzsvēra, ka nopietni tiks ietekmēts arī tūrisms, kā arī ganības un zvejniecība.

Švēdē pie Oderas sākta zivju savākšanas operācija. A. Hoppe skaidroja, ka operatīvie spēki ir aprīkoti ar aizsargtērpiem, jo tiek pieņemts, ka ir iesaistītas cilvēku veselībai bīstamas vielas.

Oderas lejteces ielejas nacionālais parks Švēdes tika izveidots pirms vairāk nekā 25 gadiem un ir vienīgais mitrāju nacionālais parks Vācijā. Teritorija uz Vācijas un Polijas robežas ir ap 50 kilometrus gara un aizņem vairāk nekā 10 000 hektāru lielu platību, tā stiepjas gar Oderas rietumu krastu no Hohensatenes dienvidos līdz Štaufeldei ziemeļos. Ūdensputni un citi gājputni izmanto šo teritoriju kā atpūtas vietu.

Bažas par zivju iespējamu bojāeju arī Baltijas jūrā

Pievienot komentāru