Austrālija tai piederošajā salā nīdējusi žurkas. Nesekmīgi

nat-geo.ru | 02.11.2021

Kā ziņo National Geographic, Austrālijas institūcijas tērējušas ap 12,75 milj AUD žurku iznīcināšanai valstij piederošajā Lorda Hava (Lord Howe) salā. Aplēses liecina, ka izmantotas aptuveni 44 tonnas žurku indes, bet... grauzējas ir atgriezušās. 

2019. gadā Lorda Hava sala tika pasludināta par no žurkām brīvu. Patlaban izskatās, ka vides aktīvisti nopriecājušies pārlieku ātri, bet: vai grauzēji izdzīvojuši, vai atraduši iespēju, kā saviem spēkiem nokļūt salā no citurienes (līdz kontinentam ir aptuveni 750-800 km). Starp citu, sala ir iekļauta UNESCO mantojuma sarakstā, tajā mīt daudz retu dzīvnieku. 

2021. gada aprīlī salas iedzīvotāja netālu no vietējās kapsētas pamanījusi žurku. Tas noticis pirmoreiz kopš 2019. gada notikumiem. Sekojot iedzīvotājas norādēm, tika noķertas divas žurkas. Diemžēl, tas bijis tikai sākums. Salā šogad noķertas jau 96 žurkas, kas liek šaubīties par žurku iznīcināšanas programmas (REP) efektivitāti (programma izmaksājusi minētos 12,75 milj AUD). Pirms programmas sākšanas lēsts, ka salā mituši ap 150 tk žurku un ap 210 tk peļu, kas salai ir pārlieku daudz. Jāpiebilst, ka 14,55 km2 lielajā salā vienlaicīgi drīkst uzturēties 400 tūristu... 

Austrālija tai piederošajā salā nīdējusi žurkas. Nesekmīgi

Pievienot komentāru