Atrasta jauna milzu ūdensrožu suga

Natali Anderson, SCIenceNEWS | 08.07.2022

Victoria boliviana ir jaunas milzu ūdensrožu sugas atklājums vairāk nekā gadsimta laikā, tā patlaban ir lielākā ūdensroze pasaulē. Victoria ir neliela ūdensrožu dzimtas Nymphaeaceae dzimtas ziedošu augu ģints ar ļoti lielām zaļām lapām, ko 1852. gadā nosauca britu karalienes Viktorijas vārdā. Augi sastopami Amazones un Paranas upju baseinu līčos Dienvidamerikā.

Viktorijas ziedu pumpuri attīstās zem ūdens, tie paceļas virs ūdens virsmas, kad ir gatavi ziedēšanai. Katrs zieds atveras divas naktis pēc kārtas, starp tām krasi mainot formu un krāsu. Šīs formas un krāsas izmaiņas atspoguļo to nozīmi apputeksnēšanā, kas ir saistīta ar apputeksnētāju vaboļu ķeršanu.

"Viktorijas ģints sugas gadu desmitiem ir bijušas maz izpētītas un aprakstītas," skaidro Alekss Monro (Alex Monro) un viņa kolēģi no Karaliskā botāniskā dārza. "Zināšanu trūkums ir saistīts ar to, ka pasaulē esošajās augu kolekcijās nav šo sugu paraugu. Tas, galvenokārt, saistīts ar to, ka milzu ūdensrozes ir grūti savākt savvaļā." (...)
Izmantota Carlos Magdalena fotogrāfija no oriģinālraksta

Atrasta jauna milzu ūdensrožu suga

Pievienot komentāru