Atkritumu pārstrādē par klupšanas akmeni var kļūt izmantoto materiālu dažādība

Inguna Ukenābele, LETA, Latvijas Radio, lsm.lv | 25.05.2021

Tomēr viena lieta ir ierakstīt pārstrādājamo atkritumu procentus dokumentos, pavisam cita – tos reāli arī pārstrādāt. Ar to pašlaik Eiropā situācija nebūt nav tik rožaina.

Konsultāciju kompānijas “McKinsey & Company” veiktais pētījums 12 Eiropas valstīs liecina, ka, piemēram, plastmasas pārstrādi pašlaik būtu grūti nosaukt par plaukstošu nozari un tajā strādājošie uzņēmumi saskaras ar virkni problēmu, kas traucē tiem audzēt darbības apjomus.

 

Visvairāk jeb ceturtā daļa no pētījumā aptaujātajiem plastmasas pārstrādātājiem ir norādījuši uz to, ka pašlaik ir problēmas ar to, ka tirgū trūkst plastmasas izstrādājumu standartizācijas un līdz ar to ir problēmas tos pārstrādāt. Proti, katrs ražotājs savus plastmasas iepakojumus pašlaik var gatavot ar visdažādāko sastāvu, krāsu un citiem raksturlielumiem. Savukārt tad, kad viss šis daudzveidīgais klāsts nonāk pārstrādē, nākas vien secināt, ka daudzas lietas nav savietojamas ar citām un, lai iegūtu vienotiem standartiem atbilstošu pārstrādes produktu, virkni iepakojumu nākas vien sūtīt atpakaļ uz izgāztuvēm.

Atkritumu pārstrādē par klupšanas akmeni var kļūt izmantoto materiālu dažādība

Pievienot komentāru