Atklās Meža fakultātes Starpnozaru zinātnisko laboratoriju

LBTU Meža fakultāte | 05.09.2022

Šodien, 5. septembrī, Jelgavā, Dobeles ielā 41 atklās Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LLU) Meža fakultātes (MF) Starpnozaru zinātnisko laboratoriju, kas ir vienīgā šāda tipa būve un pētniecības institūcija Latvijā.

Pasākumā piedalīsies: zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, LBTU rektore Irina Pilvere, LBTU Padomes priekšsēdētāja Laimdota Straujuma, Meža fakultātes dekāns Linards Sisenis, ģenerāluzņēmēja – “ZAZA TIMBER Production SIA” valdes priekšsēdētājs Māris Peilāns, Jelgavas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, a/s “Latvijas Finieris” padomes priekšsēdētājs Uldis Biķis u.c. nozares uzņēmēji un sadarbības partneri.

Jaunā laboratorija uzbūvēta blakus MF Kokapstrādes katedrai, kur atrodas arī Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts, un kalpos kā zināšanu pārneses tilts starp zinātni, izglītību un nozari, tai līdzīgas Latvijā nav. Laboratorija vienlaikus būs ne tikai vieta, kur īstenot pētniecību, bet arī izglītojošs centrs sabiedrībai – vieta, kur meža un saistītās nozares varēs sekmēt dialoga veidošanu ar sabiedrību. Savukārt studentiem tā būs iespēja mācību procesā izmantot mūsdienīgās tehnoloģijas un inovācijas, bet mācībspēkiem – strādāt vidē, kas sekmē jaunu ideju veidošanos un pilnveido kompetences.

Jau šoruden laboratorijā apmācības uzsāks vairāk nekā 300 būvinženieri un būvkonstruktori, kas apgūs koksnes izmantošanu būvkonstrukcijās Ekonomikas ministrijas pasūtījumā.

Atklās Meža fakultātes Starpnozaru zinātnisko laboratoriju

Pievienot komentāru